Elon Musk ma tydzień, by wskazać kto zapanuje nad jego kontem na Twitterze

Elon Musk w zeszłym roku musiał ustąpić ze stanowiska prezesa Tesli po tym, jak za pośrednictwem Twittera wprowadził zamęt wśród inwestorów. Zawarł sądową ugodę i zobowiązał się wskazać osobę, która będzie zatwierdzać jego komunikatu. Do dziś jednak tego nie zrobił. Amerykański sąd postanowił działać.
Zobacz wideo

Elon Musk, długoletni prezes spółki Tesla produkującej samochody elektryczne, ma tydzień, by rozwiązać jeden z największych problemów swojej firmy. Decyzją amerykańskiego sądu musi w końcu wskazać osobę, która będzie zatwierdzać jego komunikaty publikowane za pomocą portalu Twitter.

Problemy miliardera zaczęły się w zeszłym roku. Wtedy oznajmił za pomocą "tweeta", że wyprowadza Teslę z giełdy. Zapewniał, że ma zagwarantowane fundusze na przeprowadzenie operacji. Na deklarację błyskawicznie zareagowali inwestorzy, akcje spółki podskoczyły. Wtedy Musk wycofał się ze swoich deklaracji. Jeden z graczy giełdowych doszedł do wniosku, że szef koncernu nie może ot tak po prostu wprowadzać rynku w błąd.

Czytaj też: Niemcy w trzy lata stworzyli elektryczny samochód. My od trzech lat pracujemy nad prototypem

Na mocy porozumienia zawartej z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd Musk obiecał nie publikować mylących wpisów, zapłacił 20 mln dol. grzywny i, co najdotkliwsze, ustąpił ze stanowiska. W lutym tego roku znów opublikował kontrowersyjny wpis. Obiecał, że Tesla wyprodukuje w tym roku 500 tys. pojazdów. I jak w przypadku poprzedniego tweeta szybko wycofał się ze swoich słów.

W czwartek amerykański sąd polecił Elonowi Muskowi, by w ciągu tygodnia wyznaczył osobę, która będzie zatwierdzać jego wpisy na Twitterze. Był to bowiem jeden z warunków sądowej ugody. 

Jedną z organizacji, która działa na rzecz ochrony klimatu jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: