Nauczyciele z Poznania nie zgadzają się z decyzją ZNP. Nie chcą zawieszać strajku

Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił dziś zawieszenie strajku od 27 kwietnia. Nie wszyscy nauczyciele z tą decyzją się zgadzają. Poznańscy pedagodzy chcą kontynuować strajk.
Zobacz wideo

Jak donosi serwis epoznan.pl, część tamtejszych nauczycieli nie chce zgodzić się z decyzją związkowców o zawieszeniu strajku.

Izabela Płotka z Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego nie kryje oburzenia z powodu decyzji ZNP i zapowiada, że w Poznaniu strajk nie musi skończyć się zgodnie z zapowiedzią związkowców w najbliższą sobotę.

O całej sytuacji dowiedzieliśmy się około 10 minut temu. Jesteśmy zawiedzeni decyzją Sławomira Broniarza, który nas zdradził. Czujemy się oszukani. Nie zamierzamy się poddać

- skomentowała Izabela Płotka z poznańskiego MKS dla serwisu epoznan.pl.

Dziś podczas konferencji szef ZNP Sławomir Broniarz ogłosił decyzję o zawieszeniu strajku nauczycieli od soboty 27 kwietnia. Strajk ma być kontynuowany we wrześniu. W najbliższy poniedziałek nauczyciele powinni, przynajmniej w teorii, wrócić do pracy.

Strajk nauczycieli rozpoczął się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 8 kwietnia w związku z  bezskutecznymi próbami porozumienia się pracowników oświaty z rządem.

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (59)
Nauczyciele z Poznania nie zgadzają się z decyzją ZNP. Nie chcą zawieszać strajku
Zaloguj się
 • kanonia1939

  Oceniono 23 razy 7

  Jeśli nauczyciele teraz się poddadzą - nic nie uzyskają, a szacunek rząd i "suweren" zabierze. To koniec szkolnictwa publicznego
  "

 • turkucio

  Oceniono 20 razy 4

  Drodzy nauczyciele z Poznania, rząd wziął uczniów za zakładników i postawił na przeczekanie strajku. Kontynuacja w tym momencie zmęczy i nauczycieli i rodziców... szykujcie siły na wrzesień, wtedy przed kolejnymi wyborami wznowienie strajku bardziej zaboli rząd przed kolejnymi wyborami.

 • ostatniwolnyloginwtymportalu

  Oceniono 5 razy 3

  Bardziej broniarscy od Broniarza

 • 1group

  Oceniono 16 razy 2

  Chcą sobie jeszcze pośpiewać i poprzebierać się za krowy. dodatkowe wolne też się liczy. Żałosna grupa klaunów uważających się za nauczycieli.

 • achaszwerosz

  Oceniono 18 razy 2

  Wysyp płatnych rusPiS trolli, ludzie nikty, hehehe, ten zalew jest tak żałosny że od razu widać że to trolling, nicki, które pojawiają się pierwszy raz, za to masowo, w dodatku gdzie się da wklejają to samo zdanie metodą copy paste. Żenująco słabe.

 • cleryka

  Oceniono 16 razy 2

  Od września kontynuacja strajku,będzie władzunię bardziej bolała,bo nie będzie nacisku i buntu nauczycieli,dbających o maturzystów,a przeładowane klasy będą miały radość .

 • niktwazny126

  Oceniono 23 razy 1

  Jedyni, którzy wiedzą, że teraz albo już dłuuuuugo nie, bo nikt na dmuchane strajkowanie nie zwróci uwagi? Wygląda na to, że tylko Poznań konsekwentny i zdeterminowany. Co na to Warszawa?

 • ks-t

  0

  Kaczyński przegłosował ustawę, że katecheta ze strażakiem może przyjąc maturę. NIe dziwiłbym się nauczycielom, nawet tym, którzy poprzednio chcieli iśc na rady pedagogiczne, gdyby nadal strajkowali. Ale niestety Kaczyński wziął ich głodem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX