Nauczyciele z Poznania nie zgadzają się z decyzją ZNP. Nie chcą zawieszać strajku

Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił dziś zawieszenie strajku od 27 kwietnia. Nie wszyscy nauczyciele z tą decyzją się zgadzają. Poznańscy pedagodzy chcą kontynuować strajk.
Zobacz wideo

Jak donosi serwis epoznan.pl, część tamtejszych nauczycieli nie chce zgodzić się z decyzją związkowców o zawieszeniu strajku.

Izabela Płotka z Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego nie kryje oburzenia z powodu decyzji ZNP i zapowiada, że w Poznaniu strajk nie musi skończyć się zgodnie z zapowiedzią związkowców w najbliższą sobotę.

O całej sytuacji dowiedzieliśmy się około 10 minut temu. Jesteśmy zawiedzeni decyzją Sławomira Broniarza, który nas zdradził. Czujemy się oszukani. Nie zamierzamy się poddać

- skomentowała Izabela Płotka z poznańskiego MKS dla serwisu epoznan.pl.

Dziś podczas konferencji szef ZNP Sławomir Broniarz ogłosił decyzję o zawieszeniu strajku nauczycieli od soboty 27 kwietnia. Strajk ma być kontynuowany we wrześniu. W najbliższy poniedziałek nauczyciele powinni, przynajmniej w teorii, wrócić do pracy.

Strajk nauczycieli rozpoczął się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 8 kwietnia w związku z  bezskutecznymi próbami porozumienia się pracowników oświaty z rządem.

Działajmy razem na rzecz ochrony klimatu. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Zobacz wideo
Więcej o: