Komentarze (339)
Macron o żółtych kamizelkach i reformie Strefy Schengen. Grozi usunięciem krajów, które nie przyjęły uchodźców
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zagadkowy_komandos

  Oceniono 12 razy 6

  Makaron Babuni

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 10 razy 6

  Makaron to fircyk, ktory juz nawet nie stwarza pozorow - to antyeuropejczyk, ktorego misja jest rozwalenie unii od srodka. Na reke roSSji putlera, jak to zreszta od dawna bylo z ta Francja, wraz z Niemcami - pozyteczni idioci roSSji.

 • nietyp

  Oceniono 10 razy 6

  Trzeba było tego bydełko tyle do siebie nie ściągać..., A teraz, to trzeba tę żabę zjeść w samotności... No, może jeszcze Merkel można doprosić do stołu... W uznaniu jej zasług. A poza wszystkim..., to zawsze można ich odesłać do domu...

 • tijeras66

  Oceniono 14 razy 6

  ogólnie to tolerancyjny jestem, ale ... nie wiem czy Polska powinna spłacać dług imperialistycznej polityki Francji, kiedy mieli swoje kolonie, gdzie wykorzystywali tubylców aż nagle mieszkańców kolonii trzeba było uznać za prawie obywateli Francji i zatem pozwolić na ich wjazd. A potem już się potoczyło. Skoro Francja, kiedyś tam imperialistyczna, nie umie sobie poradzić ze swoimi gettami to niech nie wciska ich innym. My jako Polska możemy przyjąć imigrantów - jeśli tylko chcą tutaj do PL się dostać legalnie, nie ważne jaki kolor skóry, i chcą pracować - nie ma problemu. My też dość sporo przyjmujemy ze wschodu - tych co mieli kiedyś polskie korzenie ale historia ich wyrzuciła na sybir albo nawet gdzieś bliżej. To że kraje południowe, w związku z lenistwem, nie umiały dopilnować granic (a my jednak umiemy utrzymać naszą wschodnia flankę) i w dodatku nie umiejąc sobie poradzić z uchodźcami pozwalały na "swobodny" ich przepływ do Niemiec (ah, cóż za wspaniałomyślność) lub Francji (ah ten socjal) to sorry, nie płacą za to.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 16 razy 6

  Gdyby Francja nie przyczyniła się do tego syfu w Libii i w wielu innych miejscach, pan "Makaron" byłby wiarygodny.
  Tu nie chodzi o żadną troskę o "uchodźców'.
  Tu chodzi o partykularne quasi imperialne ambicje kraju żabojadów.
  W mętnej wodzie łatwiej łowi się ryby (zwróćcie uwagę na to, co dzieje się w Libii.)
  A koszty?
  Niech inni ponoszą, chociaż w części.
  Taka Francja, to jest...
  Taka franca!

 • szehterozaurusreks

  Oceniono 14 razy 6

  jak widać gerontofilia to nie jedyna przypadłość

 • maras63

  Oceniono 24 razy 6

  W ramach retorsji usunąć Francję ze strefy Schengen za nieprzyjmowanie do siebie Ukraińców. Można by nawet Francję usunąć z Europy np. do Gujany. :-))

 • lucyferos

  Oceniono 18 razy 6

  Ależ miauczy ten wymoczek..
  A tu nadchodzi kolejny weekend i kolejny,potężny, protest lekceważonych ludzi- tzw. "żółtych kamizelek" to trzeba czymś odwrócić uwagę. Francja także zasługuje na lepszy rząd.

 • elasp

  Oceniono 18 razy 6

  Akwizytor z firmy Sorosa, wciska uchodźców na tysiące, przekonując, że nie można zrobić lepszego interesu. Tylko głupi to kupi.

 • blueel

  Oceniono 12 razy 6

  No pro! Ale:
  1) Nie wiem tylko dlaczego ten pan ma o czymkolwiek decydować. Zdaje się, że tego typu tematy porusza się publicznie w Parlamencie Europejskim, a nie na zwykłej pogadance z dziennikarzami.
  2) Może ktoś łaskawie przedstawi temu panu raporty dot. przyjętej liczby uchodźców z Europy wschodniej do Polski. Pogadajmy o faktach.

  Jednakowoż problem z Polakami jest taki, że wytworzyli jeszcze mocnej jednolitej tożsamości narodowej, a co za tym idzie klasy inteligenckiej, która zasiliłaby szeregi dyplomatów z prawdziwego zdarzenia. A bez dyplomacji nie wskoczymy ani o szczebel w tej wielkiej europejskiej drabinie. Ludzie, którzy stanowią teraz naszą dyplomację kompromitują cały naród na każdym kroku. A potrzebny jest mądry człowiek, który usiądzie jak równy z równym z Macronem i wyłoży mu każde jego faux pas po kolei.
  Coś za często gębę wycierają sobie Polską ludzie nie mający pojęcia, co właściwie dzieje się w Europie centralnej i wschodniej.

  A tak poza tym, to uważam, ze Polska dawno powinna zacząć przyjmować ludzi z Afryki i Bliskiego Wschodu, bo każde dziecko wie, że po jednej nocce w Polandzie każdy imigrant spierniczy do Niemiec, bo co jak co, ale liczyć kasę oni potrafią. A wtedy sytuacja byłaby klarowna: Przyjęliśmy, daliśmy dach nad głową, a i tak uciekli, psiakrew.

 • vitmik

  Oceniono 7 razy 5

  Nie chcę mieć w Strefie Schengen krajów, które są z tego zadowolone, kiedy chodzi o swobodny przepływ obywateli i dóbr, ale nie chcą przyjąć na siebie części ciężaru ochrony zewnętrznych granic Unii przed nielegalnymi imigrantami - trzeba dopisać kilka słów i makaron ma rację ;)

  oczywiście chodzi o Francję ;)

 • borsuk07

  Oceniono 13 razy 5

  Od XVII wieku Francja była drugim (po Wielkiej Brytanii) państwem-posiadaczem kolonii. Jak się przez wieki eksploatowało miliony ludzi to teraz niech im pomagają a nie żądają od innych. To jest sprawa państw imperialnych które najpierw " wydoiły " z kolonii co mogli a teraz jak zostawili spustoszenie po sobie / nie nauczyli miejscowej ludności gospodarzyć, rządzić / chcą znowu od innych a nie od siebie odpowiedzialności za to co tam zostawili.
  Teraz w wydaniu bieżącym niektórym francuskim politykom marzy się powrót do wielkości imperialnej, królestwa czy cesarstwa tylko zapomnieli już że wszystko dla nich żle to się kończyło. Mają teraz drugą Rewolucję Francuską i nie potrafią sobie z nią poradzić. Królestwo padło a teraz Dzisiejsza Demokracja ?

 • sunzi15

  Oceniono 17 razy 5

  Ruskie trole ramie w ramie z PiSowskimi
  degeneratami dwoja sie i troja na forum
  aby zawrocic Wisle kijem na Wschod.

 • rafthetough

  Oceniono 15 razy 5

  podstawowa zasada strefy Shengen to OCHRONA zewnetrznych granic UE. Niemcy i Francja lamia te zasady!! Wpuszczaja do EU wszystkich ktorzy zapukaja do drzwi, to jest chore.

 • ewropejczyk

  Oceniono 5 razy 5

  "Nie chcę mieć w Strefie Schengen ..."

  Czyli on (Francja) ma teraz w swojej strefie Polske, ktora chce wyrzucic ze swojej strefy.
  To sie da zrobic. Wystarczy ze EPL wygra wybory do PE i Weber zostanie szefem Komisji Europejskiej. Przeglosujecie sobie wtedy co tylko dusza zapragnie.

 • marcin-tgbyhn

  Oceniono 7 razy 5

  A wy we redakcji zdajecie sobie sprawę że 24-godzinne kolejki na granicy pol-niem i pol-litewskiej osłabi gospodarki Niemiec, Francji, Litwy, Łotwy? Żaden kraj się na to nie zgodzi.

 • kukla.adama

  Oceniono 17 razy 5

  Dobry przykład dla tych którzy ciągle wierzą w bzdety o równych państwach w UE. "Nie chcę mieć", zabawny gerontofil.

  Ze strefy Schengen należy wykluczyć państwa które otwierają granice dla islamskich terrorystów tworząc cywilizacyjne zagrożenie dla całej Europy.

  Lewactwo jest największym zagrożeniem dla cywilizacji od czasu II wojny światowej. Albo odpuszczą, albo pójdą z dymem razem z muslimami. Tu nie będzie filozoficznych dyskusji, tu chodzi o przetrwanie.

 • szehterozaurusreks

  Oceniono 19 razy 5

  ciekawostka: flaga Filipin ma w czasie pokoju niebieski pas u góry a czerwony na dole, w czasie wojny odwrotnie natomiast flaga francuska w czasie pokoju składa się z 3pionowych pasów niebieskiego, białego i czerwonego, w czasie wojny odrzuca się pasy skrajne

 • rikol

  Oceniono 21 razy 5

  W najnowszym sondażu największe poparcie ma Front Narodowy Le penów, a partia Macrona spada. Macron u siebie nie moze porządku zaprowadzić, a poucza wszystkich innych. On chyba naprawdę mysli, że jest krolem europy.

 • abcacy

  Oceniono 17 razy 5

  Oj Macron! Kolonializowaliście Afrykę przez setki lat, wasz były prezydent powiedział, że bez Afryki Francja jest niczym. Do dnia dzisiejszego doicie tych biednych Afrykanów aż boli. W byłych koloniach Francuzi przed wyjazdem zniszczyli wszystko; szkoły, szpitale, warsztaty, fabryki itd pozostawiając po sobie koszmar i stan, z którego Ci biedni ludzie nie mogą się podnieść. Teraz za lata wyzysku hojnie siebie wynagradzając łupami chcesz by ofiary waszego barbarzyństwa przyjmowały kraje, które w tym brudnym procederze nie uczestniczyły? Francja ma moralny obowiązek by tym ludziom pomóc, nie za darmo ale za kasę i dobra które im zabieraliście przez setki lat. Spędziłem w Afryce wystarczającą ilość czasu by ocenić waszą wątpliwą moralność Panie Macron

 • kka69

  Oceniono 6 razy 4

  Ja proponuje strefę Schengen tylko dla krajów, co mają €uro.
  A reszta niech jeździ z paszportami i wymienia gotówkę.

 • 1stanczyk

  Oceniono 6 razy 4

  W UE jest jak w pracy.

  Ten co pracuje rok nie ma takich samych praw jak ten co pracuje od 10 lat a ten co pracuje od 10 lat nie ma takich samych praw jak ten co stworzył i rozwinął firmę.

  Najwyraźniej znacząca cześć autorów tutejszych komentarzy nie rozumie elementarnych zasad funkcjonowania relacji zawodowych.

  My tej UE nie budowaliśmy.

  My z niej od 15 lat korzystamy (100 mld € na czysto) nie wypełniając do końca postawionych nam warunków, podpisanych zobowiązań (miedzy innym w kwestii przyjęcia €) .

  I w takim kontekście te licznej tutaj stawiane prezydentowi Francji dobrze jeśli tylko zarzuty co formy (bo treść regulują unijne procedury) w jakiej wyraził swoje zdanie w sprawie uchodźców a nie zwyczajnie ordynarne, wulgarne i chamskie wycieczki osobiste są jedynie potwierdzeniem naszego cywilizacyjnego i kulturalnego zacofania.

  Nie podoba się, nie ma problemu . . .

  Brytyjczycy dają coraz bardziej żałosny przykład

  Takie jak te tutaj niejednokrotnie wulgarne i prostackie będące w części wizytówka naszego kraju i nie mające nic wspólnego z polemiczną wypowiedzią prezydenta Francji ataki nie tyle nawet na poglądy czy sposób ich prezentowania ale personalne na nie tylko Macrona ale i małżonkę, ataki przynoszące naszemu rozmodlonemu i najwyraźniej w dużej części zwyczajnie chamskiemu społeczeństwo nie tyle wstyd, bo chamstwo dla chamskiego społeczeństwa jest jego racją bytu, stanowią rozpoznawalny na całym świecie znak firmowy 25 letniego "dorobku" rozmodlonego pokolenia okrągłostołowych gó...arzy.

  Przykład od 25 lat szedł i nadal idzie z góry.

 • sieceonk

  Oceniono 4 razy 4

  kiedyś było "Francja to Ja"
  a teraz UE to Ja?

 • javall

  Oceniono 8 razy 4

  Kiedys pewien Francuz rzeczywiscie przez pewien czas rzadzil Europa. Teraz temu dupkowi wydaje sie ze tez to moze robic. Czy to oznacza degrengolade Francji? Czy dowodzi przypadkowosci w strukturach Unii?

 • rownowaznik

  Oceniono 8 razy 4

  Hmmm ... swobodny przepływ osób = przymusowa relokacja ? Ciekawe.

 • rabbitt

  Oceniono 12 razy 4

  Kompletny idiota ale nekrofile tak mają !

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 8 razy 4

  Generalnie Schengen to nie tylko Francja, więc Macron może sobie chcieć. To nie on decyduje kto do Schengen należy, a kto nie.

  Ale jakby mógł pociągnąć temat relokacji imigrantów (zasiłkowych) byłoby miło. Jest spora szansa że wkurzy i podpuści PiS - na samym finiszu kampanii zaczną kłapać dziobami że EU be.

 • adaw73

  Oceniono 10 razy 4

  Idiota
  Ale niech mu będzie. Mogę jeździć z paszportem. Z wzajemnością oczywiście.

 • gazalalshaqab

  Oceniono 10 razy 4

  Jak mówił Tygrys Georges Clemenceau o marszałku Lyautey: "Jest to facet który ma jaja przy dupie. Szkoda tylko że nie swoje".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX