"Dajcie pieniądze i zostawcie nas w spokoju, tak działa obecny rząd. Unia Europejska to nie bankomat"

Łukasz Kijek
- Nie można traktować Unii Europejskiej jak skarbonki albo jak bankomatu. Nadrzędną wartością jest solidarność - mówił Jarosław Wałęsa. Europoseł PO był gościem Łukasza Kijka w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Obejrzyj całą rozmowę.
Zobacz wideo

15 lat temu Polska weszła do Unii Europejskiej. Redakcja Gazeta.pl z tej okazji przeprowadziła serię wywiadów w Strasburgu z polskimi posłami do Parlamentu Europejskiego

embed

Debata europejska w Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (143)
"Dajcie pieniądze i zostawcie nas w spokoju, tak działa obecny rząd. Unia Europejska to nie bankomat"
Zaloguj się
 • miro600

  Oceniono 8 razy 8

  Pomroczność jasna

 • hipr

  Oceniono 14 razy 8

  "Dajcie pieniądze i zostawcie nas w spokoju,
  a już myślałem, że jakiś rzeczowy artykuł o nauczycielach

 • kosto1

  Oceniono 9 razy 7

  Mam apel do wszystkich młodych ludzi i nie tylko.Jeśli chcecie zmienić coś w swoim życiu tak jak ja to zrobiłem.jeśli nie macie perspektyw i czujecie że nie macie celu .zróbcie to co wam teraz napiszę i to będzie najlepsza rada jaką dostaniecie za darmo --nie wiem czy ten komentarz ktoś przeczyta --jeśli tak to się cieszę,
  Wyjezdzajcie z tego kraju !!!!!!! Tam nigdy,nigdy nie będzie dobrze,Uczcie sie nim wyjedziecie jezyka obcego kraju w którym chcecie mieszkać ---uczyć się znaczy nauczyć sie w stopniu bardzo dobrym--płynnym na poziomie najwyższym ,Nie oszczędzaj pieniędzy na dobre kursy.konwersacje --najlepiej indywidualne,Znajomość języka jest najważniejsza--ważniejsza od szkoły jaką skończysz w Polsce,Twojw polskie dyplomy na świecie nic nie znaczą.Możesz uczyć sie w tym kraju do którego wyjedziesz --Studia.różne kursy,zmiana profesji jest zawsze możliwa,Masz wtedy zapewnioną przyszłosc dla siebie i swoich dzieci i przyszłej rodziny.Zacznij więc od razu --język.język,,,,,język obcy,
  Ten kraj jest przegrany..Jak czytam te komentarze to robi mi się niedobrze.Następuje totalna degradacje tego państwa.ludzi i wartości.Tutaj nie masz przyszłości,Wyjeżdżaj --później możesz przyjąć obywatelstwi innego państwa---jesteś bezpieczny,W Polsce szkoda czasu ,szkoda życia.
  Życzę ci powodzenia i mam nadzieję że ci się uda tak jak mnie i moim znajomym. Pamiętaj ---szlifuj je1zyk obcy ,codziennie, Test ---jeśli idziesz do kina --język obcy-- i rozumiesz cały film --jesteś gotowy.
  Uwierz mi i zrób to.

 • najezyn

  Oceniono 20 razy 6

  Panie Wałęsa, mniej teorii które są piękne i wzniosłe, a więcej praktyki. Solidarność w Unii? Nord Stream jest jej oznaką? Czy może import taniej siły roboczej do Niemiec i żądanie, by Polska przyjmowała i utrzymywała jej nadwyżki i bezwartościowe odpady, gdy pani Merkel rachunki się popieprzyły i zamiast setek tysięcy roboli do niemieckich fabryk na Europę zwalił się milion z dużą górką? To ma być solidarność? Napaść Francji i Włoch na Libię, w wyniku czego mamy wielką dziurę w granicy południowej i kłopoty z imigracją i terroryzmem - to była solidarność? Ignorowanie każdej sytuacji, gdy Francja albo Niemcy łamią wspólnie ustalone zasady, a czepianie się Polski o to, że sędziów wybiera się jak w Niemczech - to ma być ta solidarność?
  Jej, tej solidarności, po prostu w Europie NIE MA i dlatego należy do niej podchodzić racjonalnie i traktować Unię jak to, czym faktycznie jest, czyli wspólny rynek, rodzaj umowy biznesowej. Nie jakieś kochające się małżeństwo, bo mieliśmy aż nadto dowodów, że nas ta druga strona wcale nie kocha. Czerpie z nas zyski. My z niej czerpiemy zyski. I o to chodzi. Całą resztą powinny się zajmować narodowe państwa i to one powinny być elementami składowymi oraz podmiotami. Nie ma czegoś takiego jak naród europejski. Jest rodzaj spółdzielni, a nie, jak chcieliby co niektórzy z bolszewickimi ciągotami, sowchoz czyli po naszemu PGR. Spółdzielnie były, są i będą rzeczą dobrą, mają na koncie sukcesy. Pegeery i inne sowchozy - to niemal murowana katastrofa. Myśmy to w Polsce akurat przerabiali, my to wiemy, w odróżnieniu od mądrali brukselskich i, o dziwo, młodego Wałęsy, któremu ojciec powinien wytłumaczyć, na czym polega wyższość gospodarowania spółdzielczego nad pegeerowskim.

 • dwa_grosze

  Oceniono 7 razy 5

  Od kiedy to NATO, USA i ich bazy sa czlonkami UE? UE doprowadza do wasni na kontynencie a nie pokoju.

 • major.s

  Oceniono 8 razy 4

  Czy w tej rodzinie naprawdę są jedynie pajace?

 • cezar85

  Oceniono 8 razy 4

  Deweloper wie najlepiej, jak wydać te pieniądze

  i jacek kureski , rydzyk i asfalt pod samą chatę Brochy się z nim zgadzają

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX