Sieć Piotr i Paweł wreszcie znalazła inwestora... w RPA. Teraz zgodę musi wydać UOKiK

Wygląda na to, że sieć sklepów Piotr i Paweł znalazła długo poszukiwanego inwestora. Będzie nim koncern SPAR, wywodzący się z RPA. List intencyjny już podpisano, teraz zgodę będzie musiał wydać UOKiK.
Zobacz wideo

Spółka SPAR Group Ltd poinformowała, że zamierza zainwestować w polską sieć sklepów Piotr i Paweł. Przejęcie będzie wymagało zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Wstępna umowa między stronami zostanie podpisana w ciągu najbliższych tygodni, wtedy też opublikowane zostaną szczegółowe informacje dotyczące planowanej inwestycji. Jak donoszą Wiadomości Handlowe w piątek w Poznaniu doszło do podpisania listu intencyjnego w tej sprawie. 

Spar Group Ltd jest notowana na giełdzie w Johannesburgu. W RPA działa od lat 60. Obecnie Spar Group Ltd działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii i Szwajcarii. SPAR to największa dobrowolna organizacja handlowa na świecie, zrzeszająca niezależnych detalistów i hurtowników. 

Czytaj też: PepsiCo pozwało rolników. Uprawiali ziemniaki, z których produkuje się chipsy Lay's

Plotki, że sieć Piotr i Paweł ma problemy krążą po rynku co najmniej od końca 2017 roku. Klienci na jej profilu facebookowym narzekali np. na braki w niektórych sklepach. Sieć przepraszała i wyjaśniała, że to incydentalne przypadki. Pojawiły się też doniesienia o rzekomych problemach dostawców, którzy nie otrzymywali na czas zapłaty za towary. 

Sieć od zeszłego roku prowadzi program restrukturyzacyjny - m.in. pozbywa się nierentownych sklepów. Kilka zostało przejętych przez sieć Carrefour.  

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: