"Trzynastka" dla emerytów i rencistów. Ruszyły wypłaty świadczeń

W maju wszyscy pobierający świadczenia emeryci i renciści otrzymają dodatkową, "trzynastą" emeryturkę. Pierwsza transza pieniędzy ma zostać przelana jeszcze przed pierwszym dniem nowego miesiąca, a ostatnie świadczenia wysłane zostaną do 25 maja.
Zobacz wideo

23 kwietnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przyznaniu jednorazowego świadczenia dla emerytów i rencistów. Zgodnie z nią każdy upoważniony otrzyma "trzynastą" emeryturę. Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone dla łącznie 9 milionów 800 tysięcy Polaków.

"Trzynasta" emerytura - terminy wypłat dla emerytów i rencistów

Emerytura Plus to jednorazowe świadczenie, które obejmie emerytów i rencistów. Wypłacona zostanie w wysokości najniższej emerytury. Każdy z upoważnionych do otrzymania tego świadczenia dostanie 1100 złotych brutto, czyli 888,25 złotych na rękę. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "trzynastkę" otrzymają emeryci i renciści z powszechnego systemu ubezpieczeniowego, renciści i emeryci rolnicy oraz osoby, które otrzymują emerytury pomostowe, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, zasiłki i świadczenia przedemerytalne, renty socjalne, inwalidzkie, rodzinne lub wojenne.

Emerytury zostaną wypłacone w maju 2019 roku w następujących terminach: 1, 6, 10, 15, 20 i 25 maja. Ze względu na wypadające 1 maja Święto Pracy do części z osób dodatkowe świadczenie trafi już pod koniec kwietnia. Pieniądze będą wypłacane "z urzędu", nie jest więc konieczne składanie żadnych wniosków o przyznanie Emerytury Plus.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o:
Komentarze (36)
"Trzynastka" dla emerytów i rencistów. Ruszyły wypłaty świadczeń
Zaloguj się
 • prawdziwy.polak.patriota

  Oceniono 11 razy 3

  Znaczy się, biedni etatowcy zrzucili się na gest prezesa wobec rzeszy dobrze uposażonych emerytów. Można ich pocieszyć, że dzięki rosnącej inflacji będą jeszcze płacić. Nie ma to jak szastać nie swoimi pieniędzmi.

 • ef.ha

  Oceniono 15 razy 3

  Trzynasrke normalnie dostaje sie z ostatnia czyli grudniowa wyplata, a nie przed wyborami...

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 2 razy 2

  Biorę a 26 maja i później na jesień idę sprzedać zamaszystego kopa PZPR PiS i jego kacykowi. Po ogłoszeniu informacji o przegranych przez PiS wyborach pędzę na całonocne świętowanie za 880 zł łapówki wyborczej, która zostawię sobie na te specjalna okazje 😀😀👍

 • baby1

  Oceniono 12 razy 2

  Państwo, w którym można dać dodatkowo wiele miliardów emerytom poza obowiązującym systemem emerytalnym, tylko dlatego, że zbliżają się wybory, nie jest państwem prawa. Taka decyzja jest jawną dyskryminacją pozostałych obywateli. Ludzie, którzy podjęli taką decyzję powinni być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej. Dotyczy to również posłów partii opozycyjnych, którzy głosowali za tą ustawą.

 • anika31

  Oceniono 6 razy 0

  Czyli dziadkowie, najazd, wnusiów i dzieci w celu pożyczki na niezbędne i konieczne wydatki zaplanowany w maju. Możecie już piec ciasteczka.
  O domokrążcach z cudownymi leczniczymi matami, samogotujacymi garnkami i kołdrami bardzo leczniczymi ze nie wspomnę:)

 • laik404

  Oceniono 10 razy 0

  Panie Jarku - pan się nie boi!

  Pan zmieni pieluchę...

 • engarde

  Oceniono 3 razy -1

  Krotochwila. Podwyżki cen i inflancja i tak zeżrą to wszystko i to z dokładką. No ale głosy kupione.

 • aalliiccee

  Oceniono 7 razy -1

  ja jeszcze nie mam. Ale jak dostanę to i tak nie będę głosowała na pis.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX