Polski Enter Air kupuje akcje szwajcarskiej linii lotniczej

Największa prywatna polska czarterowa linia lotnicza Enter Air ogłosiła właśnie, że kupuje 49 procent akcji szwajcarskiej firmy Germania Flug AG. Kwota transakcji to 2 miliony dolarów.
Zobacz wideo

Umowa inwestycyjna w tej sprawie została podpisana przez zarząd Enter Air 3 maja 2019 r. Sprzedającymi są szwajcarska firma Albex Aviation AG oraz osoby fizyczne.
 
- Germania Flug AG jest spółką prawa szwajcarskiego prowadzącą działalność lotniczą na podstawie koncesji lotniczej wydanej przez szwajcarski organ nadzoru nad rynkiem lotniczym. Spółka od 5-ciu lat prowadzi przewozy regularne i czarterowe z wykorzystaniem 3 samolotów Airbus A319 (...). Zespół Germania Flug AG liczy ponad 100 osób wraz z załogami lotniczymi. Operuje na rynkach europejskich oraz popularnych kierunkach wakacyjnych w Afryce i na bliskim wschodzie - czytamy w komunikacie Enter Air.

"Dostęp do intratnego szwajcarskiego rynku"
 
Notowany na warszawskiej giełdzie polski przewoźnik szacuje, że objęcie 49 procent akcji w szwajcarskiej linii lotniczej nastąpi do połowy maja 2019 roku.

– Wejście na rynki niemieckojęzyczne było jednym z naszych celów. Poszukiwaliśmy więc odpowiedniego podmiotu, który posiadałby koncesję, kontrakty z biurami podróży, sloty lotniskowe oraz profesjonalny zarząd. Szwajcarska spółka posiada to wszystko, daje nam dostęp do intratnego szwajcarskiego rynku przewozów turystycznych, a w przyszłości do innych rynków niemieckojęzycznych, na których nie jesteśmy jeszcze w pełni obecni. – mówi cytowany w komunikacie Grzegorz Polaniecki, prezes zarządu Enter Air.

Zgodnie z zawartą umową Enter Air będzie mógł w przyszłości objąć kolejne akcje i docelowo mieć ich w kapitale zakładowym 80 proc.

Enter Air to polska czarterowa linia lotnicza, która jest liderem rynku turystycznego w Polsce oraz obsługujemy wszystkie największe rynki czarterowe Europy (ponad 200 portów lotniczych). Firma powstała w listopadzie 2009 roku. Jej flota liczy obecnie 18 samolotów typu Boeing 737.

Zobacz wideo
Więcej o: