Aerofłot wypłaci odszkodowania pasażerom tragicznego lotu SSJ-100. Od 1 do 5 milionów rubli

Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot potwierdziły, że wszyscy pasażerowie oraz rodziny ofiar katastrofy samolotu Suchoj Superjet 100 otrzymają odszkodowania. W niedzielę płonąca maszyna awaryjnie lądowała na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo.
Zobacz wideo

Rosyjskie media informują, ze prawdopodobną przyczyną katastrofy samolotu Suchoj Superjet 100, który w niedzielę spłonął na płycie lotniska Szeremietiewo, był błąd pilotów. Piloci zbyt gwałtownie tracili wysokość i z nadmierną prędkością podeszli do lądowania. W wyniku uderzenia o pas startowy uszkodzone zostały zbiorniki paliwa, co było bezpośrednią przyczyną wybuchu pożaru - donosi dziennik "Kommiersant".

Czytaj też: Choć kolejny samolot się rozbił, to porażka nie wchodzi w grę. Kreml nie pozwoli 

5 mln rubli dla rodzin ofiar katastrofy

Tymczasem w poniedziałek wieczorem  linie lotnicze Aerofłot poinformowały, że wszyscy pasażerowie samolotu, jak również rodziny ofiar śmiertelnych, otrzymają stosowne odszkodowania. W katastrofie zginęło 41 spośród 78 osób znajdujących się na pokładzie, a kolejne 9 osób zostało rannych.

Z informacji przekazanych przez linie Aerofłot wynika, że pasażerowie, którzy nie wymagają hospitalizacji, otrzymają 1 mln rubli, czyli ok. 58 700 złotych. Osoby, które zostały ranne w katastrofie, mogą liczyć na kwotę dwukrotnie wyższą, czyli 1 mln rubli (ok. 117 400 złotych).

Największe odszkodowania otrzymają natomiast bliscy 41 ofiar śmiertelnych niedzielnej katastrofy. W tym wypadku będzie to 5 mln rubli, czyli ok. 293 500 złotych. Aerofłot zaznaczył przy tym, że wypłaty tych odszkodowań są niezależne od świadczeń, które należą się poszkodowanym w katastrofie na mocy  ustawy federalnej nr 67 z 2018 roku. Wypłaty odszkodowań mają ruszyć już jeszcze we wtorek.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >

embed
Więcej o: