Były ambasador: Donald Tusk widzi z najwyższego pułapu. Kaczyński to polityk lokalny, który świata nie rozumie

Łukasz Kijek
- Donald Tusk wśród wszystkich polskich polityków widzi dziś z najwyższego pułapu. (...) Jarosław Kaczyński to polityk bardzo lokalny, który świata nie rozumie - mówi Andrzej Byrt, były wiceminister spraw zagranicznych i były ambasador Polski w Niemczech i we Francji w rozmowie z Next.gazeta.pl.

Donald Tusk wygłosił w Polsce dwa wykłady, w których mówił między innymi o wyzwaniach, przed którymi stoi dziś Unia Europejska. Wymienił m.in. zanieczyszczenie środowiska czy sztuczną inteligencję. - Przed nami są wyzwania, które przygniotą nas Polaków i nas Europejczyków, jeśli nie odnajdziemy wspólnego, politycznego mianownika. Nie mamy szans tym problemom sprostać jeśli będziemy przy okazji walczyć ze sobą na śmierć i życie - mówił m.in. przewodniczący Rady Europejskiej. 

 - Łagodnie w sposobie, ale mocno w argumentacji - tak ocenił wystąpienie Donalda Tuska w Polsce Andrzej Byrt. Posłuchaj całej rozmowy z byłym wiceministrem sprawa zagranicznych oraz byłym ambasadorem w Niemczech i we Francji.

Czytaj też: Najważniejsze cytaty z wykładu Donalda Tuska. Porównywał Polskę do Winterfell, obśmiał Gowina i hasło PiS

Więcej o:
Komentarze (331)
Były ambasador: Donald Tusk widzi z najwyższego pułapu. Kaczyński to polityk lokalny, który świata nie rozumie
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 64 razy 48

  Po co rozumieć świat i stosować się do reguł XXI wieku.
  Można wrócić nawet do średniowiecza, byle się opłacało. Bo to jest celem głównym !!!!
  KASA I WŁADZA, KASA I WŁADZA, KASA I WŁADZA ABSOLUTNA !!!!!
  WŁADZA, ŻEBY NISZCZYĆ.

 • justas32

  Oceniono 66 razy 48

  Tusk to jedyny polski Mąż Stanu. Jarosław Kaczyński to przy nim żałosna marionetka Putina która dla władzy sprzeniewierzy się wszystkiemu ...

 • pan.szklanka

  Oceniono 42 razy 36

  Tusk może obawiać się sztucznej inteligencji. Kaczyński ma kordon naturalnej głupoty, że z szacunku dla środowiska wymienię tylko na "S": Suskiego, Sasina, Sellina, Sobecką i Szydło z Szyszką.

 • wolak007

  Oceniono 48 razy 34

  Nic dodać, nic ująć!...
  Kaczyński, to człowiek, który prowadzi Polskę ku przepaści, jak polscy możnowładcy w XVIII wieku?...

 • feurig59

  Oceniono 40 razy 30

  Pan ambasador nie zrozumial, ze PiS i pierwszy sekretarz ma gdzies "swiat", juz nie aspirujemy. To swiat ma sie uczyc od nas - taka jest narracja calego tego ugrupowania. To " my" jestesmy awangarda, "krzemowa dolina", najwspanialszym miejscem do zycia.( gdyby nie te cholerne lewactwo) To swiat nam zazdrosci. Walaca sie UE bedzie za niedlugo blagac o pomoc nasze mocarstwo...

 • sil.m

  Oceniono 38 razy 26

  Działania prezesa to świadomy sabotaż gospodarczy i stworzenie nowym rządzącym trudnej sytuacji w kraju. Cechuje tego gostka nienawiść do myślących inaczej, pragnących wolności , nie akceptujących potulności i sygnalistów. Nowe pisowskie inwestycje – to wyjazdowe siedziby w Toruniu i na Jasnej Górze / kiedyś tam było sanktuarium /. Tak dobrze żarło, żarło aż się rypło i wszystkie poczynania poszły w pis-du . Z kasy prezesa na inwestycje - 1bln 400mld - ptaszki ćwierkają ,że pozostał w kabzie tylko bilon- teraz szukają kasy w OFE. Prezes– myślał ,że za rozdawaną kiełbasę wyborczą otrzyma 60% poparcia a tu taki zgryz- tylko 35-40%. Przykładem współpracy gospodarczej prezesa z przedsiębiorcami jest pan „paprykarz. Znajomość prezesa i jego watahy realnych praw gospodarki rynkowej poznaliśmy jak raz w życiu był w dużym sklepie -chleba nie potrafił kupić a za cukier płacił podwójną cenę . Majstersztyk Slajda / wirtualna księgowość / coraz bardziej się panoszy. Teraz emeryci zapłacą podatek od przyszłych emerytur a w następnym roku trzeba będzie zapłacić podatki za prognozowane zarobki za 10 lat do przodu . Budżet się domknie . Ciekawa perspektywa. Zamiast budować bogactwo rozpoczęło się rozdawanie biedy. Bo nawet klucze do mieszkania +dla młodych oddaje się w cudzych M bo program leży na łopatkach jak poprzednie 3mln To powód do stwierdzenia : będą drogi – chleb, energia el., mieszkania, mięso, leki itd. Marne pocieszenie bo za nieudolne rządy „dojnej zmiany” zapłacą najbiedniejsi. Taką mamy rzeczywistość.
  Jesienny czas na wykopki kartofli i karczowanie mafii „pis” zbliża się nieuchronnie z prześwietleniem stodół, kont żon, w L.. i na C. oraz wywłaszczenia tego co nagrabili

 • falbor

  Oceniono 30 razy 24

  Tak krótkiej agenty to jeszcze nikt nie miał! Byle tylko bratu jeszcze kilka pomników postawić, paru ulicą i mostom nazwy zmienić, no i jeszcze muzeum w odbudowanym pałacu saskim albo w K-Tower!
  Tylko Polski żal :(

 • js08836

  Oceniono 24 razy 22

  Kaczyński ze swoją polityką, manierami, głoszonymi hasłami i postrzeganiem świata osadzony, jest w latach 60- tych. On, jest lustrzanym odbiciem tow. Gomułki. Dyktator pełną gębą. Gomułkę usunęli, to i Kaczyńskiego wywalą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX