"Myliłem się, milcząc" - szef Komisji Europejskiej o swoich błędach w sprawie brexitu

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przyznał, że popełnił błędy w sprawie brexitu. Szef KE powiedział, że jednym z nich było milczenie w czasie kampanii referendalnej na Wyspach.
Zobacz wideo

Szef Komisji Europejskiej pytany o podsumowanie swojej 5-letniej kadencji i popełnione błędy odpowiedział, że powinien był zareagować kiedy Wielka Brytania przygotowywała się do referendum w sprawie wyjścia z Unii. Według niego należało odpowiedzieć na nieprawdziwe informacje dotyczące Wspólnoty. 

Błędem było to, że nie interweniowałem w kampanię, nie wtrącałem się. Ponieważ bylibyśmy jedynymi, którzy mogliby odeprzeć kłamstwa wtedy rozpowszechniane. Myliłem się milcząc w ważnym momencie

- powiedział Jean-Claude Juncker. 

Szef Komisji dodał, że to premier David Cameron prosił unijne instytucje, aby nie mieszały się w wewnętrzne sprawy Wielkiej Brytanii, bo to może wywołać negatywne reakcje Brytyjczyków. Jednak krytycy obecnej Komisji już dawno wytykali, że zabrakło z jej strony apelu, by Brytyjczycy pozostali w Unii.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (31)
"Myliłem się milcząc" - szef Komisji Europejskiej o swoich błędach w sprawie brexitu
Zaloguj się
 • janboden49

  Oceniono 6 razy 2

  A jak się tu na wszystkich już wyszczekamy i na wszystkim nasramy, to pójdziemy się wspólnie napić, my. bohaterowie i mędrcy. a baby powysyłamy do kosmetyczek, fryzjerek i sklepów z butami. mamy pezrcież wszyscy 500 z plusami... inflator drukuje pełną parą!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 4 razy 2

  No problem. Teraz w przypadku Polski KE to nadrabia i obala wszystkie kłamstwa i półprawdy PiS.

 • vontomke

  Oceniono 19 razy 1

  Do prawactwa żadne argumenty nie trafią. Dostaliby sraczki że ktoś się miesza w ich wewnętrzne sprawy i jeszcze więcej by zagłosowało za brexitem. Niestety prawica to stan upośledzenia umysłowego na który jeszcze nikt nie znalazł lekarstwa.

 • dwa_grosze

  Oceniono 8 razy 0

  Ale wymiotło komentarzy :))) O eurokołchozie można pisać tylko dobrze bądź wcale, jak za sowieckiej dyktatury. Tak wyglądają polskie media po 15 latach w eurokomunie. Brawo towarzysze propagandyści.

 • leonleonidas

  Oceniono 8 razy 0

  Byl na gazie.
  Milczal w sprawe brexitu bo uwazal ze o wewnerzna sprawa GB.
  Nie miczal w odniesieniu do wewnetrznych spraw Polski bo myslal inaczej.

  Hm

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 8 razy 0

  Sóweren brytyjski też podniósł głowę i zagłosował zgodnie z retoryką nacjonalistów i krzykaczy drugiej ligi, zmęczony ciepłą wodą w kranie, ale marzący do wstania z kolan, z żądaniem respect us, British Empire!

 • saves

  Oceniono 8 razy -2

  Dawał w palnik zamiast zajmować się tym, do czego go zatrudniono. Ostatnio o mało nie podpalił kobiety podczas obchodów rocznicy rzezi w Rwandzie.

 • laborantkolaborant

  Oceniono 10 razy -2

  Już myślałem, że powie, że mylił sie w sprawie skurczu łydki. Ale widział ktoś kiedyś menela mówiącego prawdę?

 • diabel-tasmasnki-reaktywacja-d

  Oceniono 10 razy -2

  Grunt się pod nogami pali to struga swojskiego chłopaka co wprawdzie popełnił błąd, ale żałuje i chce się poprawić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX