Szczecin. Mieszkanie za remont - w ten sposób zamieszkało już ponad tysiąc rodzin

W Szczecinie rusza kolejna edycja przyjmowania wniosków dla osób, które za remont chcą będą miały możliwość wynajęcia mieszkania komunalnego. W ciągu ostatnich siedmiu lat z tej opcji skorzystało ponad tysiąc rodzin.
Zobacz wideo

O wynajęcie mieszkania do remontu może starać się każdy pełnoletni mieszkaniec Szczecina, który w terminie od 20 do 31 maja złoży odpowiednie dokumenty: wniosek o udostępnienie lokalu mieszkalnego w celu przeprowadzenia remontu, zaświadczenie o dochodach, oświadczenie o stanie majątkowym oraz deklarację o dochodach za okres trzech ostatnich miesięcy. Gotowe do pobrania formularze znajdują się na stronie zbilk.szczecin.pl.  

W Szczecinie można wynająć mieszkanie za remont - wnioski można składać tylko do 31 maja 

O takie mieszkanie wystąpić mogą osoby, które nie posiadają swojego mieszkania, ale osiągają odpowiedni dochód. Przyszli mieszkańcy muszą także zobowiązać się, że przez osiem miesięcy uda im się wyremontować mieszkanie na własny koszt, który szacowany jest na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dokumenty należy złożyć osobiście w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie lub wysłać je pocztą. Każdy wniosek zostanie zweryfikowany i oceniony przez pracowników ZBiLK. Liczba punktów zależy m.in. od czasu zamieszkania w Szczecinie, liczby dzieci, stanu zdrowia i obecnych warunków mieszkaniowych. Wyznaczone osoby przed wynajęciem będą mogły obejrzeć mieszkania oraz zapoznać się z kosztorysami.

Gdy na mieszkanie będzie więcej chętnych, wtedy o przydziale lokali zadecyduje liczba punktów. W przypadku remisu przeprowadzone zostanie losowanie. Rodzina, po podpisaniu umowy będzie musiała wykonać remont, do którego się zobowiązała. Szczegóły udostępniane są na stronie zblik.szczecin.pl. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy zarządu, którzy dostępni są dla interesantów w godzinach 7:30 - 15:30 pod numerami 91 48 86 301 i 91 48 86 333.

Więcej o: