USA. Fałszywa dziedziczka fortuny usłyszała wyrok. Anna Sorokin wyłudziła ponad 200 tys. dolarów

Anna Sorokin, która przez kilka lat podawała się za dziedziczkę niemieckich miliarderów i oszukiwała banki, hotele oraz bogatych znajomych, została uznana za winną. W sumie wyłudziła ponad 200 tys. dolarów.
Zobacz wideo

28-letnia Anna Sorokin urodziła się w Rosji, ale jako nastolatka wraz z rodziną przeprowadziła się do Niemiec. Amerykański Urząd ds. Imigracji i Ceł stwierdził w oświadczeniu, że nielegalnie przekroczyła granicę Stanów Zjednoczonych. W latach 2016-2017 Sorokin dopuściła się wielu oszustw, wyłudzając ponad 200 000 dolarów.

USA. Fałszywa dziedziczka uznana za winną. Oszukiwała banki i hotele

Oszustka była znana na Manhattanie jako Anna Delvey. Ukrywając się pod fałszywym nazwiskiem, Sorokin utrzymywała, że jest dziedziczką niemieckich miliarderów i ma do dyspozycji wielomilionowy fundusz powierniczy. Używając fałszywych wyciągów bankowych, brała pożyczki i wyłudzała pieniądze na loty prywatnym samolotem czy mieszkanie w luksusowym hotelu w Nowym Jorku. Sorokin oszukała także swojego znajomego, który zapłacił 62 tys. dolarów za ich wspólną podróż do Maroka, kiedy jej karta kredytowa została odrzucona. 

Sąd w Nowym Jorku uznał Sorokin za winną, jednak wciąż nie wiadomo, jaka kara zostanie jej wymierzona. Fałszywej dziedziczce grozi od czterech do dwunastu lat pozbawienia wolności. Możliwe, że Sorokin zostanie deportowana do Niemiec i tam odbędzie karę.

Anna Sorokin starała się, aby odgrywana przez nią rola niemieckiej dziedziczki była autentyczna, dlatego wynajęła stylistkę, która dobierała jej ubrania nawet w dniu rozprawy. Historia Anny Sorokin wzbudziła olbrzymie zainteresowanie amerykańskiej opinii publicznej. Z  tego powodu Netflix zdecydował się na ekranizację jej historii - informuje BuzzFeed News.

Więcej o: