Rekordowa wygrana w historii polskich gier liczbowych. 193,4 mln zł w Eurojackpot

193 396 500 złotych, tyle od piątku wynosi nowy rekord wysokości wygranej w historii polskich gier liczbowych. Szczęśliwiec z naszego kraju obstawił kupon w europejskiej grze Eurojackpot. Drugim zwycięzcą jest mieszkaniec Niemiec.
Zobacz wideo

Liczby wylosowane w historycznym dla Polski piątkowym losowaniu Eurojackpot to: 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8. Główna nagroda w europejskiej grze liczbowej Eurojackpot wynosiła tego dnia aż 90 mln euro, czyli około 386 milionów złotych. Przez ostatnich siedem tygodni nikt nie wygrał, więc kumulacja doszła do najwyższego możliwego pułapu. W piątkowym losowaniu szczęście miały dwie osoby, dlatego wygrana po połowie trafi do Niemiec i do Polski.

Dotychczas najwyższa wygrana w Eurojackpot w Polsce padła 29 czerwca 2018 roku i wyniosła 26,5 miliona złotych. To oznacza, że piątkowa wygrana w europejskiej grze liczbowej w Polsce jest ponad siedmiokrotnie wyższa. 

Eurojackpot, czyli europejska loteria 

Losowania tej loterii odbywają się w każdy piątek w Helsinkach. Pojedynczy zakład w Eurojackpot kosztuje 12,50 zł. Minimalna gwarantowana pula na wygrane pierwszego stopnia wynosi 10 milionów euro. Maksymalna główna wygrana może osiągnąć 90 milionów euro i o taką właśnie kwotę, dzięki kumulacji, grano w piątek wieczorem. Aby ją otrzymać, trzeba było prawidłowo wskazać 5 liczb z 50 oraz dwie z 10.

Eurojackpot istnieje od marcu 2012 roku. W loterii bierze w niej udział 18 państw: Dania, Szwecja, Norwegia, Islandia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Niemcy, Chorwacja, Słowenia, Włochy, Czechy, Słowacja, Węgry i Polska.

Więcej o:
Komentarze (42)
Rekordowa wygrana w historii polskich gier liczbowych. 193,4 mln zł w Eurojackpot
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 18 razy 18

  Dlatego Rydzyk na okrągło podaje nr konta aby taki szczęśliwiec nie zgłupiał od nadmiaru pieniędzy.

 • van Koski

  Oceniono 15 razy 15

  Oj tam oj tam a ja w zeszłym miesiącu wygrałem trójkę w Totolotka i co?, tak co miesiąc i zarnko do ziarnka i będzie miarka

 • pstryk28

  Oceniono 19 razy 13

  Jeśli wygrany się ujawni to rodzina i krąg znajomych bardzo szybko mu się powiększy. I wszyscy na śmierć się będą zarzekać, że zawsze go bardzo kochali.

 • rigmec

  Oceniono 12 razy 12

  A teraz powiedzcie mi jak to odebrać. W tym kraju jedt wielu co chce zarobić a się nie narobić. Dlaczego podaje się gdzie padła wygrana. Napiszcie ilu osobom grożono po odebraniu wygranej. To powinna być tajemnica a osoby które wiedzą dokąd będzie przelana wygrana powinny być obserwowane przez policję.

 • van Koski

  Oceniono 11 razy 11

  ŁAŁ- to ci gościu pożyje, do końca życia starczy mu na to lepsze o smaku wiśniowym po 7,40 w Lidlu!!

 • soltys1950

  Oceniono 11 razy 11

  Gratulacje 🎊. Tylko żeby nie zwariować i żyć szczęśliwie w spokoju tego życzę tej osobie

 • c.t.k

  Oceniono 10 razy 10

  Problem polega na tym, że o wygranej wie za dużo osób.
  Organizator loterii, urząd skarbowy, bank. Często zdarza się tak, że "ludzie z miasta" dowiadują się wcześniej kto wygrał niż najbliższa rodzina"szczęśliwca"

 • Fan Fan tulipan

  Oceniono 7 razy 7

  Kurcze gdybym wygrał taką kasę spełniłem swoje marzenie tup tup tup na pocztę przekaz wiadomo gdzie tak tak do tego miasta o czym myślicie jako darowiznę cała Polska do mnie pisała

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX