Rekordowa wygrana w historii polskich gier liczbowych. 193,4 mln zł w Eurojackpot

193 396 500 złotych, tyle od piątku wynosi nowy rekord wysokości wygranej w historii polskich gier liczbowych. Szczęśliwiec z naszego kraju obstawił kupon w europejskiej grze Eurojackpot. Drugim zwycięzcą jest mieszkaniec Niemiec.
Zobacz wideo

Liczby wylosowane w historycznym dla Polski piątkowym losowaniu Eurojackpot to: 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8. Główna nagroda w europejskiej grze liczbowej Eurojackpot wynosiła tego dnia aż 90 mln euro, czyli około 386 milionów złotych. Przez ostatnich siedem tygodni nikt nie wygrał, więc kumulacja doszła do najwyższego możliwego pułapu. W piątkowym losowaniu szczęście miały dwie osoby, dlatego wygrana po połowie trafi do Niemiec i do Polski.

Dotychczas najwyższa wygrana w Eurojackpot w Polsce padła 29 czerwca 2018 roku i wyniosła 26,5 miliona złotych. To oznacza, że piątkowa wygrana w europejskiej grze liczbowej w Polsce jest ponad siedmiokrotnie wyższa. 

Eurojackpot, czyli europejska loteria 

Losowania tej loterii odbywają się w każdy piątek w Helsinkach. Pojedynczy zakład w Eurojackpot kosztuje 12,50 zł. Minimalna gwarantowana pula na wygrane pierwszego stopnia wynosi 10 milionów euro. Maksymalna główna wygrana może osiągnąć 90 milionów euro i o taką właśnie kwotę, dzięki kumulacji, grano w piątek wieczorem. Aby ją otrzymać, trzeba było prawidłowo wskazać 5 liczb z 50 oraz dwie z 10.

Eurojackpot istnieje od marcu 2012 roku. W loterii bierze w niej udział 18 państw: Dania, Szwecja, Norwegia, Islandia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Niemcy, Chorwacja, Słowenia, Włochy, Czechy, Słowacja, Węgry i Polska.

Więcej o: