Awantura na pokładzie samolotu. Pasażer z dożywotnim zakazem latania liniami Ryanair

Pasażerowi linii Ryanair zakazano latania z irlandzką linią lotniczą po tym, jak zagroził, że zabije wszystkich na pokładzie i próbował otworzyć drzwi samolotu.

Mężczyzna, którego nazwiska nie upubliczniono był 4 maja pasażerem lotu z Manchesteru na Gran Canarię. Jak podał Independent, problemy zaczęły się w połowie podróży, gdy stał się on agresywny wobec współpasażerów i personelu pokładowego.

Według relacji świadków, agresywny mężczyzna ubliżał innym pasażerom i personelowi samolotu, rzucał w nich przedmiotami. Zdjął gaśnicę ze ściany i zagroził, że uderzy nią stewardessę. Jak donosi Independent powołujący się na relacje personelu, mężczyzna groził pasażerom i obsłudze samolotu śmiercią, próbował otworzyć właz maszyny w czasie lotu i podczas prób uspokojenia ugryzł jedną z pasażerek w ramię. 

Zdecydowana reakcja Ryanaira

Po 45 minutach, przy wsparciu pasażerów, personelowi samolotu udało się zapanować nad agresywnym osobnikiem. Na lotnisku na Gran Canarii czekała już na niego lokalna policja. Przewoźnik podjął radykalną decyzję i objął awanturującego się pasażera dożywotnim zakazem latania liniami Ryanair.

Bezpieczeństwo i komfort naszych klientów, załogi i samolotu to nasz priorytet. Pasażerowi zabroniono latać z Ryanairem i teraz jest to kwestia lokalnej policji

- potwierdziły linie Ryanair w oświadczeniu po incydencie.

Więcej o:
Komentarze (42)
Awantura na pokładzie samolotu. Pasażer z dożywotnim zakazem latania liniami Ryanair
Zaloguj się
 • arkusza

  Oceniono 47 razy 45

  a gdyby tak - specjalnie dla takich pasażerów - przewidziano w samolocie niewielką śluzę powietrzną? Żeby mogli bezpiecznie spełnić swoje marzenie i opuscić samolot w czasie lotu...

 • net_friend

  Oceniono 27 razy 25

  Leciał spokojnie gdy niespodziewanie przyszedł koszmarny sen, że biją go Niemcy...

 • rejestr1

  Oceniono 21 razy 17

  Powinien być rejestr tych co nie powinni latać samolotami, tak żeby inne linie mogły się chronić przed awanturnikami.

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 19 razy 11

  Waszczykowski wcale się nie awanturował tylko żalił, i nie było to ugryzienie tylko nieudolny pocałunek. Jak teraz dotrze na San Escobar?

 • o4975957

  Oceniono 14 razy 8

  Chciałbym zobaczyć jak próbuje otworzyć te drzwi. Zacząć trzeba od tego że drzwi otwierają się do środka i w czasie lotu działa na nie ogromna siła dociskająca je do kadłuba.

 • shtalman

  Oceniono 11 razy 5

  Był to wolak głosujący na partię PiS-dzieli, oni tak mają

 • pocalujta_wujta

  Oceniono 13 razy 3

  Sprubujcie tego lecac do Stanow. Jesli nawet nie bylo grozby a wkroczyla policja wezwana przez obsluge to mozecie sie pozegnac z lataniem na jakis czas po Stanach na wielu liniach.

 • rysiek691

  Oceniono 2 razy 2

  Nie podano imienia i nazwiska ale wszyscy wiemy ze to urugwajski piłkarz Luis Suarez.
  :) :) :) :)

 • doomsday

  Oceniono 6 razy 2

  Był jakiś były premier RP. niejaki Jan Maria Rokita, spolonizowany Żyd, który podobne hecy odstawiał na pokładzie Lufthansy. Sąd skazał go na 3 tysięcy euro grzywny, której do dzisiaj nie chce zapłacić i w związku z czym niemiecki prokurator zamienił mu tą grzywnę na wyrok więzienia, którego unika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX