Samochody na wynajem firmy Panek zdewastowane. Miały "złe" rejestracje. Firma szuka wandala i zmniejsza strefę

Panek CarSharing poinformował, że w strefie parkowania w Zielonce zostały zdewastowane samochody firmy z warszawskimi rejestracjami. W związku z tym jedna ze stołecznych firm carsharingowych zdecydowała się ograniczyć strefę.
Zobacz wideo

W związku z aktem wandalizmu wszyscy kierowcy jeżdżący wypożyczonymi od Panek CarSharing autami nie będą mogli już pozostawić ich na parkingu pod jedną z Biedronek. Jak donosi Panek, ochroniarz parkingu potwierdził, że opony w samochodach firmy carsharingowej przecinał człowiek jeżdżący autem z zagranicznymi rejestracjami. Wandal dewastował pojazdy na parkingu, w tym auta firmy Panek, ale tylko te z warszawskimi rejestracjami.

Firma Panek doniosła o zdarzeniu 9 marca. Wcześniej firma Panek nie miała podobnych problemów. Mimo to, decyzja o zmianie strefy zapadła niemal natychmiast.

W przypadku parkingu w Zielonce, świadome działanie człowieka, który przebijał opony we wszystkich pojazdach nie posiadających tablic rejestracyjnych zaczynających się od WWL mocno nas zdziwiło. Ta sprawa nie dotyczyła tylko nas. Z tego względu zdecydowaliśmy się tę informację rozpowszechnić. Nie możemy sobie pozwolić na dewastację, gdyż suma zniszczeń samochodów wpływa na koszt usługi, którą oferujemy klientom. Postanowiliśmy zabrać auta i póki co zmniejszyć strefę. Nie potrafię powiedzieć, czy jest to decyzja ostateczna, będzie to przedmiotem dyskusji wewnątrz firmy. Tuż po zdarzeniu działania operacyjne podjęła policja

- powiedziała w rozmowie z Next.Gazeta.pl Katarzyna Panek, rzecznik prasowy firmy.

Firma w ramach oferty Panek CarSharing posiada 1112 samochodów. Od 7 maja firma zwiększyła strefę parkowania o siedem nowych lokalizacji. Do strefy dołączyły: Grodzisk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Nadarzyn, Wołomin, Józefów, Konstancin Jeziorna i Otwock. Firma otrzymała wyróżnienie w kategorii Lider Elektromobilności 2018 podczas szczytu klimatycznego COP24 w grudniu 2018 r.

PGE idzie w carsharing

Panek CarSharing nie jest jedyną warszawską firmą oferującą w auta na wynajem. Przypomnijmy, że PGE Nowa Energia kwotą 15 mln zł dokapitalizuje konkurencyjną spółkę carsharingową 4Mobility, wynajmującą w Warszawie i Poznaniu samochody spalinowe i elektryczne na minuty. Dzięki temu przejmie nad nią kontrolę. Prezes PGE tłumaczy w rozmowie z WysokieNapiecie.pl, że koncern chce za te pieniądze zwiększyć flotę aut do wynajęcia i wejść do nowych miast.

To największa w historii inwestycja PGE w zupełnie nowy biznes. Do tej pory koncern, przez spółkę PGE Nowa Energia, jedynie testował usługę carsharingu w Siedlcach, gdzie wynajmuje pięć elektrycznych Renault ZOE na minuty.

Zobacz wideo
Więcej o: