Była siedziba PiS, będzie hotel. Partia Jarosława Kaczyńskiego musi znaleźć nowe lokum

Budynkiem przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie, gdzie mieści się siedziba PiS zarządzała od 2007 r. izraelska spółka Metropol NH. Jak ustaliło Radio ZET, budynek kupiła polska spółka hotelarska.
Zobacz wideo

Nowym właścicielem budynku przy Nowogrodzkiej została polska firma Q Hotel. Procedura "czyszczenia" budynku pod nową inwestycję może potrwać kilkanaście miesięcy. Partia Jarosława Kaczyńskiego musi znaleźć nową siedzibę.

"Nowy właściciel chce tam postawić hotel. W liście do najemców zapewnia, że przez kilkanaście miesięcy nic się nie zmieni" - informuje na Twitterze dziennikarz Radia ZET, Mariusz Gierszewski. Wedle nieoficjalnych informacji kwota transakcji mogła wynieść 6-7 mln euro.

Warszawa będzie piątą lokalizacją firmy Q Hotel, gdzie znajdzie się obiekt krakowskiej firmy. Do tej pory swoje hotele miała w czterech miastach - Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku.

Mając świadomość tego, jak ważne dla każdej liczącej się sieci hotelowej jest posiadanie obiektu w stolicy, bardzo długo poszukiwaliśmy odpowiedniej lokalizacji w Warszawie. Bliskość centrum i rozwijającej się Woli oraz planowane uruchomienie dawnej stacji Warszawa Główna upewniło nas co do słuszności podjętej decyzji

- mówi Radosław Altheim, dyrektor zarządzający sieci Q Hotel.

Zobacz wideo
Więcej o: