Po 30 latach zamiana na stanowisku prezesa firmy Dr Irena Eris

Henryk Orfinger kierował firmą Dr Irena Eris przez 30 lat. Podjął decyzję o ustąpieniu ze stanowiska, które piastować będzie jego 44-letni syn.

Po 30 latach, w trakcie których Orfinger wraz z żoną budowali firmę Dr Irena Eris, funkcję prezesa przejmie 44-letni syn, Paweł Orfinger. Stanie się to 25 czerwca tego roku. 

Jak podał serwis branżowy pulsHR, przygotowania do zmiany za sterami firmy zajęły dwa lata. Henryk Orfinger nie ukrywa, że jest raczej tradycjonalistą i zależy mu, by syn wykorzystał ostatnie trzy dekady budowania marki w oparciu o ważne dla rodziców wartości biznesowe.

Mówimy - owszem - zmieniaj, rozwijaj, buduj coś nowego, ale pamiętaj o tradycji i historii, szczególnie w takiej firmie, jak nasza, gdzie postać twojej mamy jest tak istotna. Pamiętaj o dziele jej życia

- powiedział Henryk Orfinger, założyciel i współwłaściciel w firmie Dr Irena Eris.

Przede wszystkim stabilność

kwietniu Dr Irena Eris potwierdziła, że chwilowo zawiesza inwestycje ze względu na wzrost kosztów pracy oraz cen energii elektrycznej. Jak mówił wtedy Henryk Orfinger, firma chce do nich powrócić po dostosowaniu się do nowych warunków rynkowych. Poza tym, jak dodał, kolejna inwestycja mogłaby się okazać błędem dla firmy w sensie finansowo-płynnościowym. - Czyli wzrost kosztów pracy spowodował, że zwolniliśmy inwestycje, ale nie znaczy to, że odwołaliśmy je całkowicie - podkreślał Orfinger. Wskazał, że choć rynek jest chłonny, perspektywy na ten rok nie są optymistyczne.

Rynek krajowy jest stabilny i nie daje już możliwości dużych wzrostów. Trzeba pilnować swojej pozycji i myśleć o tym, że rozwijamy się równo z rynkiem, czyli powoli. Głównym obszarem naszego rozwoju jest eksport. Od wielu lat mamy przyrost na poziomie 30 proc. rocznie

- powiedział Orfinger.

Więcej o:
Komentarze (32)
Po 30 latach Orfinger odchodzi z funkcji prezesa Dr Irena Eris. Firmą pokieruje jego syn
Zaloguj się
 • metaxo

  Oceniono 32 razy 20

  Po co pracować, kiedy dzięki PIS w tym kraju nierobom żyje się najlepiej.

 • szabepio

  Oceniono 14 razy 14

  Dla na cena energii elektrycznej wzrosła o 85%. Obecnie przeosimy firmę do Czech. Bedziemy tam produkować już jako czeska firma i tam bedziemy placić podatki. Do Polski tylko sprzedaż. Znam wiele firm co zwyczajnie nie są w stanie wytrzymać takuego wzrostu ceny energii oraz innych absurdów ktore wprowadziły pisowe młotki.

 • finli

  Oceniono 12 razy 10

  Zawsze byłem przekonany, że prezesem Ireny Eris jest tajemnicza postać o nazwisku Irena Eris.

 • van Koski

  Oceniono 10 razy 8

  Ambitne dzieci przejmują tak zwaną schede po rodzicach U mnie też w bloku Zdzisiek po ojcu został dozorcą poprzez znajomości jego ojca Karola w spółdzielni

 • blackmac3

  Oceniono 6 razy 4

  Moja ulubiona firma do pielegnacji. Niech im sie wiedzie bym mogla ladnie wygladac i nie placic fortuny. To taka firma, ktora naukowo tlumaczy swoje patenty i sklad kremu a nie wciska kity.

 • semigetuza

  0

  Pozdrowienia Ireno od kolegi z ogólniaka -:))
  Panie Henryku - wyrazy szacunku i uznania

 • 6or6

  Oceniono 5 razy -1

  Kremy odmładzające i redukujące zmarszczki tej firmy nie działają. Dowodem twarz doktor Ireny Eris...

 • jego_eminencja

  Oceniono 10 razy -2

  Firma w drugim pokoleniu wchodzi w stagnacje, dzieci zalozyciela nie maja zwykle takiej dyscypliny pracy oraz podejmuja zle decyzje, bo rynek sie zmienia i strzeba stawiac no nowe segmenty i targety, w trzecim pokoleniu to juz albo bakructwo albo wyprzedaz firmy

 • anitani

  Oceniono 7 razy -3

  Nie można jechać do nich z dzieckiem bo jedzenie jest tak BAEDZI drogie i udziwnione że wróci głodne jak wilk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX