Polregio uruchomi nowe połączenia. Pociągi o wyższym standardzie pojadą m.in. do Energylandii

Pod nazwą superREGIO Przewozy Regionalne Polregio uruchomią nowe połączenia kolejowe. Mają one połączyć ważne ośrodki miejskie z turystycznymi. Na początek zapowiedziano trzy nowe trasy, w tym dwa do Zatoru, gdzie mieści się Energylandia, jeden z największych parków rozrywki z Polsce.

SuperREGIO mają pojawić się na polskich torach jeszcze w czerwcu. Będą uzupełnieniem dotychczasowej oferty przewoźnika i mają poruszać się na trasach, które dotąd nie były obsługiwane w formie bezpośrednich przejazdów.

SuperREGIO pojawi się początkowo na trasie Ostrowiec Świętokrzyski-Kielce-Włoszczowa-Częstochowa Stradom-Opole-Brzeg-Wrocław, Kraków-Zator i Katowice-Zator, gdzie znajduje się Energylandia, jeden z największych rodzinnych parków rozrywki w Polsce. 

Zamknęliśmy trudny dla spółki okres restrukturyzacji i z żelazną konsekwencją idziemy dalej, wprowadzając na rynek połączenia pod nową nazwą superREGIO. Będą to pociągi kursujące w wielu przypadkach w dotąd nieobsługiwanych bezpośrednich relacjach, jak Ostrowiec Świętokrzyski-Wrocław. Wyznacznikiem superREGIO będzie m.in. tabor o podwyższonym standardzie, atrakcyjny czas przejazdu i cena biletów. Niebawem podamy więcej szczegółów

- powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy Spółki Przewozy Regionalne, właściciela marki Polregio.

Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Plan restrukturyzacji Przewozów Regionalnych został zaakceptowany jeszcze w 2015 r. W tym samym roku Agencja Rozwoju Przemysłu i Przewozy Regionalne podpisały umowę dokapitalizowania. Na jej mocy której ARP objęła większościowy pakiet udziałów w kwocie 770,3 mln zł.

Więcej o:
Komentarze (17)
Polregio uruchomi nowe połączenia. Pociągi o wyższym standardzie pojadą m.in. do Energylandii
Zaloguj się
 • Remi Figurski

  Oceniono 14 razy 12

  Mam pytanie,czy ten super pociąg będzie miał przystanek w San Escobar?

 • striepo

  Oceniono 6 razy 6

  Polacy nie oczekują pociągów o podwyższonym standardzie. W XXI wieku klimatyzacja czy gniazdka elektryczne to nie jest fanaberia.

  Lepiej niech uruchomiła połączenie Kraków Zator Oświęcim Katowice i ono nie powinno być super ale zwykle normalne, no ewentualnie przyspieszone. By trasę pokonać szybciej niż autobus.

 • laszczyny

  Oceniono 4 razy 4

  Patologie Regionalne i PISoBOLSZEWICKIE zarządzanie he he.
  Pozdrowienia dla towarzyszy z stadniny Michałów

 • cezaryk

  Oceniono 8 razy 4

  Heeej! Energylandia! To jest to szczęśliwe miejsce gdzie dostaniesz pieśćią w mordę jeszcze przed zakupieniem biletów. Heej!

 • brodkins

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo miło, tam jest sporo kasiury do wydojenia. Tylko połączenie Podlasia, Warmii, Lubelskiego i Podkarpacia to też inwestycja, tylko już nie w kieszeń grupy ludzi tylko w całe regiony, miliony ludzi.
  I nie, 6 pociągów na dobę to nie jest infrastruktura.

 • tedek1

  Oceniono 1 raz 1

  A do Lichenia??? Dlaczego nie ma do Lichenia...

 • barrt21

  Oceniono 1 raz 1

  no to teraz będziemy rechrystianizować koleje. Na początek zatrudnimy arcybiszkopta w randze dyrektora

 • lord-p

  Oceniono 6 razy 0

  wyższy standard w POLRegio? Jaja se robicie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX