Polregio uruchomi nowe połączenia. Pociągi o wyższym standardzie pojadą m.in. do Energylandii

Pod nazwą superREGIO Przewozy Regionalne Polregio uruchomią nowe połączenia kolejowe. Mają one połączyć ważne ośrodki miejskie z turystycznymi. Na początek zapowiedziano trzy nowe trasy, w tym dwa do Zatoru, gdzie mieści się Energylandia, jeden z największych parków rozrywki z Polsce.
Zobacz wideo

SuperREGIO mają pojawić się na polskich torach jeszcze w czerwcu. Będą uzupełnieniem dotychczasowej oferty przewoźnika i mają poruszać się na trasach, które dotąd nie były obsługiwane w formie bezpośrednich przejazdów.

SuperREGIO pojawi się początkowo na trasie Ostrowiec Świętokrzyski-Kielce-Włoszczowa-Częstochowa Stradom-Opole-Brzeg-Wrocław, Kraków-Zator i Katowice-Zator, gdzie znajduje się Energylandia, jeden z największych rodzinnych parków rozrywki w Polsce. 

Zamknęliśmy trudny dla spółki okres restrukturyzacji i z żelazną konsekwencją idziemy dalej, wprowadzając na rynek połączenia pod nową nazwą superREGIO. Będą to pociągi kursujące w wielu przypadkach w dotąd nieobsługiwanych bezpośrednich relacjach, jak Ostrowiec Świętokrzyski-Wrocław. Wyznacznikiem superREGIO będzie m.in. tabor o podwyższonym standardzie, atrakcyjny czas przejazdu i cena biletów. Niebawem podamy więcej szczegółów

- powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy Spółki Przewozy Regionalne, właściciela marki Polregio.

Przewozy Regionalne, właściciel marki Polregio, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Plan restrukturyzacji Przewozów Regionalnych został zaakceptowany jeszcze w 2015 r. W tym samym roku Agencja Rozwoju Przemysłu i Przewozy Regionalne podpisały umowę dokapitalizowania. Na jej mocy której ARP objęła większościowy pakiet udziałów w kwocie 770,3 mln zł.

Zobacz wideo
Więcej o: