Rosja. Zakaz wywieszania w witrynach kantorów informacji o kursach walut

Rosjanie nie zobaczą już w witrynach kantorów kursu wymiany walut. Od piątku obowiązuje zakaz rozmieszczania na ulicach rosyjskich miast tego typu informacji. Jaka jest cena kupna i sprzedaży zagranicznej waluty będzie się można dowiedzieć tylko w pomieszczeniach banków lub kantorów.
Zobacz wideo

Władze Rosji tłumaczą wprowadzenie nowego przepisu walką z oszustami handlującymi walutą. Przedstawiciele Centralnego Banku Rosji dodają, że uliczne tablice często zawierają nieprawdziwe informacje, mające przyciągnąć naiwnych klientów.

Dekret w tej sprawie już w grudniu ubiegłego roku podpisał prezydent Władimir Putin. Przepisy zostały opublikowane w kwietniu i wywołały w Rosji falę krytyki oraz żartów. Część niezależnych komentatorów stwierdziła, że w ten sposób władze chcą odwrócić uwagę Rosjan od niestabilnego rubla.

Komentatorzy przypominają również, że rosyjskie oraz zagraniczne media często wykorzystywały zdjęcia tablic informujących o kursach walut dla zilustrowania pogarszającej się sytuacji gospodarczej w Rosji.

Więcej o: