PZU rusza na pomoc ofiarom trąby powietrznej i powodzi. Wypłaty odszkodowań jeszcze przed wyborami

PZU zapewniło, że jego pracownicy na bieżąco pomagają ofiarom trąby powietrznej, która przeszła w pobliżu Lublina oraz mieszkańcom południa Polski, którzy ponieśli straty w wyniku powodzi. Zaliczki na poczet odszkodowań wypłacane są "w ciągu doby".
Zobacz wideo

PZU informuje, że obsługuje szkody, wyrządzone przez trąbę powietrzną pod Lublinem w ciągu doby i wypłaca zaliczki w kwocie 2 tysięcy złotych. O działaniach w związku ze szkodami w gminie Wojciechów oraz w przypadku podtopień poinformowano na konferencji prasowej Warszawie.

Paweł Surówka - prezes grupy PZU poinformował, że na terenie, gdzie wystąpiły szkody, działa mobilne biuro firmy. Zapewnił, że wszystkie szkody w gminie Wojciechów, które zostały zgłoszone do PZU są już zlikwidowane. Również środki zostały już przelane na konta klientów - powiedział prezes Surówka. 

Trąba powietrzna przeszła nad gminą Wojciechów (na zachód od Lublina) we wtorek po godzinie 12. Żywioł spowodował duże straty - pozrywał dachy i linie energetyczne, poprzewracał drzewa i uszkodził łącznie 120 budynków. 

Czytaj też: W tych miejscach ludzie żyją jak na szpilkach. Jeden kaprys natury i zniknąć mogą nawet całe miasta

Roman Pałac - prezes PZU Życie - powiedział z kolei, że firma jest przygotowana na likwidację szkód na południu Polski w związku z ulewnymi deszczami i burzami. Według niego, ponad 100 osób jest na tym terenie i na bieżąco będzie pomagać klientom oszacować szkody i przyjmować zgłoszenia. W ciągu 24 godzin będą wypłacone zaliczki, aby klienci mogli usuwać skutki nawałnic - powiedział prezes. 

Południe Polski wciąż zmaga się z trudną sytuacją powodziową. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia III stopnia dla czterech województw - podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. Fala powodziowa dotarła już do Krakowa. 

PZU zapowiada dalsze stosowanie szybkiej procedury likwidacji szkód. Infolinia PZU to 801 102 102. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (9)
PZU na pomoc ofiarom trąby powietrznej i powodzi. Wypłaty odszkodowań jeszcze przed wyborami
Zaloguj się
 • Ja TylkoJa

  Oceniono 5 razy 5

  Robią to bo jest państwowe i muszą dbać o PR przed wyborami

 • anna.maria0

  Oceniono 4 razy 4

  Wow, całe 2 tys. od pzu, gdy państwo jest zobowiązane dać po 6 tys. poszkodowanym na terenie klęski żywiołowej. Nie starczyło pisowi po rozdaniu tych wszystkich plusów?

 • majak

  Oceniono 2 razy 2

  Nie lękajcie się powodzianie! Premier nie zostawi was na pastwę losu. Będzie się o was modlił.

 • Oceniono 1 raz 1

  " PZU rusza na pomoc ofiarom"-, Od kiedy tak jest że PZU płaci za coś co nie jest ubezpieczone. Ubezpieczyć to może otrzymasz, nieubezpieczone zapomnij Święty Boże nie pomoże

 • jmma777

  0

  120 rodzin x 4 osoby w rodzinie = 480 głosów na PiS .

 • wolak007

  Oceniono 4 razy 0

  Taka akcja zachęca do ubezpieczenia mienia, domu, etc Chociaż to już powinno być standardem...
  Nie mam nic, ani nawet nie przewiduje ubezpieczać sie w PZU, ale napisze - brawo!

 • arbpe

  Oceniono 4 razy -4

  jasne, bo za PO abo za Cimoszewicza dopiero dwa lata po kataklizmach głodowe wypłaty były. Wg waszej logiki trzeba by zapytać: "a kto wpadł na pomysł powodzi, żeby zrobić sobie lans przed wyborami???"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX