PZU rusza na pomoc ofiarom trąby powietrznej i powodzi. Wypłaty odszkodowań jeszcze przed wyborami

PZU zapewniło, że jego pracownicy na bieżąco pomagają ofiarom trąby powietrznej, która przeszła w pobliżu Lublina oraz mieszkańcom południa Polski, którzy ponieśli straty w wyniku powodzi. Zaliczki na poczet odszkodowań wypłacane są "w ciągu doby".
Zobacz wideo

PZU informuje, że obsługuje szkody, wyrządzone przez trąbę powietrzną pod Lublinem w ciągu doby i wypłaca zaliczki w kwocie 2 tysięcy złotych. O działaniach w związku ze szkodami w gminie Wojciechów oraz w przypadku podtopień poinformowano na konferencji prasowej Warszawie.

Paweł Surówka - prezes grupy PZU poinformował, że na terenie, gdzie wystąpiły szkody, działa mobilne biuro firmy. Zapewnił, że wszystkie szkody w gminie Wojciechów, które zostały zgłoszone do PZU są już zlikwidowane. Również środki zostały już przelane na konta klientów - powiedział prezes Surówka. 

Trąba powietrzna przeszła nad gminą Wojciechów (na zachód od Lublina) we wtorek po godzinie 12. Żywioł spowodował duże straty - pozrywał dachy i linie energetyczne, poprzewracał drzewa i uszkodził łącznie 120 budynków. 

Czytaj też: W tych miejscach ludzie żyją jak na szpilkach. Jeden kaprys natury i zniknąć mogą nawet całe miasta

Roman Pałac - prezes PZU Życie - powiedział z kolei, że firma jest przygotowana na likwidację szkód na południu Polski w związku z ulewnymi deszczami i burzami. Według niego, ponad 100 osób jest na tym terenie i na bieżąco będzie pomagać klientom oszacować szkody i przyjmować zgłoszenia. W ciągu 24 godzin będą wypłacone zaliczki, aby klienci mogli usuwać skutki nawałnic - powiedział prezes. 

Południe Polski wciąż zmaga się z trudną sytuacją powodziową. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia III stopnia dla czterech województw - podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. Fala powodziowa dotarła już do Krakowa. 

PZU zapowiada dalsze stosowanie szybkiej procedury likwidacji szkód. Infolinia PZU to 801 102 102. 

Zobacz wideo
Więcej o: