A gdyby to były wybory do Sejmu? PiS znów rządziłby samodzielnie [SYMULACJA]

Analitycy z mBank Research postanowili przeliczyć wyniki wczorajszych wyborów wg ordynacji sejmowej. Rezultat? Do większości konstytucyjnej PiS-owi nadal by trochę zabrakło, ale ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego mogłaby rządzić samodzielnie.

Zgodnie z wyliczeniami specjalistów z zespołu mBank Research, PiS uzyskałoby 253 mandaty w Sejmie. Zaraz za nim z wynikiem 197 mandatów znalazła się Koalicja Europejska. Wiosna zyskałaby 9 mandatów, a Mniejszość Niemiecka 1 mandat.

Według ekspertów z mBank Research, wynik wyborów z punktu widzenia gospodarki, polityki fiskalnej i rynków finansowych oznacza utrzymanie status quo. 253 mandaty nie pozwoliłyby ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego na uzyskanie większości konstytucyjnej, do tego PiS potrzebuje 2/3 posłów. Taki wynik - tak jak obecnie - zapewniłby jednak samodzielne rządy, bez potrzeby poszukwania jakiegokowliek koalicjanta.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w Polsce wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Rządząca w Polsce partia zdobyła 45,56 proc. głosów, wyraźnie wyprzedzając o ponad 7 punktów procentowych Koalicję Europejską. Wiosna Roberta Biedronia uzyskała wynik 6,6 proc.

Więcej o:
Komentarze (221)
A gdyby to były wybory do Sejmu? PiS znów rządziłby samodzielnie [SYMULACJA]
Zaloguj się
 • karo80.0

  Oceniono 73 razy 39

  Kolejne potwierdzenie, że „dumny naród” znad Wisły to w ok. 45% genetyczni idioci o mentalności chłopów pańszczyźnianych, Czas przestać bajdurzyć o „mądrości prostego człowieka”, kiedy mamy do czynienia z prymitywną, zaściankową głupotą.

 • andmas

  Oceniono 36 razy 30

  Opozycji potrzebny jest prawdziwy lider , niestety Schetyna to polityk drugiego rzutu ,który nie ma programu na rywalizację z PIS .

 • samodzielny68

  Oceniono 35 razy 25

  Przepraszam, że mówię oczywistości, ale dopóki w budżecie są jakieś pieniądze do rozdania z populistami nikt nie wygra. Co innego gdy nadciągnie kryzys: wtedy sami bohatersko oddadzą władzę.

 • franclajn

  Oceniono 32 razy 20

  Władza zdobyta w drodze rozdawnictwa cudzej gotówki młodym, zdrowym ludziom jest w moim odczuciu nieważna. Dawanie gotówki ludziom zdolnym do pracy celem kupienia ich głosów jest nieetyczne i niemoralne. Takie postepowanie powinno być zakazane. Pomaga sie ludziom biednym, starym, schorowanym, a nie dorosłym, silnym, zdrowym dzieciorobom. Rządy oparte na rozdawaniu socjalu oznaczają początek końca Polski. Powtarzamy błędy I RP.

 • wwwpisde

  Oceniono 44 razy 20

  Ja bym zaczął debatę o podziale Polski na PiS owe zadupie z Granicą na paszport do EU w tym do Polski w EU. Mielibyśmy wielodzietną ciemnotę co by u nas za 5 EURO (kurs 1 EURO 500zł) sprzątało nam w domach na czarno i cieszyło się że dziś proboszcz tylko starszą córeczkę przeleciał a tę 9 latkę oszczędził

 • gj61

  Oceniono 27 razy 17

  Hitler wygrał z wynikiem 28% głosów ogółu Niemców. Niech ci, co nie poszli na wybory teraz się nie dziwią.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 47 razy 17

  tak, a gdyby te wyniki przełożyć na wybory do kongresu USA to PiS by rządził całym światem dzięki jego "moherowej żelaznej armii emerytow" i burakom z zadupia

 • c.t.k

  Oceniono 22 razy 14

  Niestety, brakuje pomysłów na pokonanie PIS.
  W tej chwili, jeżeli nic przełomowego się nie zdarzy, pozostaje się tylko modlić , żeby nie mieli większości konstytucyjnej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX