Szwecja. Powstał Najmniejszy na świecie McDonald's. Ma wspierać pszczoły

Szwecja. McDonald's i agencja reklamowa NORD DDB otworzyły w Szwecji najmniejszą na świecie restaurację typu fast food, która jest schronieniem dla pszczół. Akcja dwóch firm ma na celu zwrócenie uwagi na zmniejszającą się populację tych owadów.
Zobacz wideo

Jak podaje portal bgr.com McHive to najmniejsza restauracja McDonald's na świecie. Stworzona została z okazji Światowego Dnia Pszczoły i to właśnie te owady, mają w niej znaleźć schronienie. Miniaturka najpopularniejszej na świecie sieci fast foodowej ma być domem dla tysięcy pszczół.

Szwecja. McHive - najmniejsza na świecie restauracja McDonald's stworzona specjalnie dla pszczół

Nie jest to jedyna inicjatywa szwedzkiego McDonald's, który zaangażował się m.in. w instalowanie uli na dachach swoich restauracji - dzięki czemu miejskie pszczoły mają szanse na przetrwanie i dobre funkcjonowanie w miastach. Przedstawiciele firmy NORD DDB przyznają, że pomysł miejskich pasiek na dachach restauracji jest coraz bardziej popularny w całym kraju. Ponadto szwedzkie restauracje zamiast trawy sadzą coraz więcej kwiatów i roślin, by pszczoły nie musiały pokonywać dalekich tras od domu.

 

McHive, który niedawno został zaprezentowany przez NORD DDB został już sprzedany za 10 tysięcy dolarów. Jedyna restauracja McDonald’s dla pszczół została sprzedana na aukcji. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne - w przyszłości obydwie firmy chcą zbudować setki miejskich pasiek w całej Szwecji.

W Polsce jedną z najbardziej popularnych akcji mających na celu ochronę pszczół jest inicjatywa Greenpeace "Adoptuj pszczołę". Od sześciu lat Polacy mogą angażować się w pomaganie pszczołom. Dzięki wirtualnym "adopcjom" wspierane są pszczoły miodne oraz te dziko żyjące.

Więcej o: