Szef komisji ds. VAT mówi, że nie dostał usprawiedliwienia Tuska. Giertych pokazał dowód nadania

Przewodniczący sejmowej komisji ds. VAT twierdzi, że nie otrzymał usprawiedliwienia nieobecności Donalda Tuska przed komisją. Pełnomocnik byłego premiera w odpowiedzi upublicznił dowód nadania pisma z piątkową datą i sugeruje powolne działanie Poczty Polskiej.
Zobacz wideo

- Informuje, że do komisji nie wpłynęła od wezwanego Donalda Tuska żadna korespondencja (jak również od pełnomocnika). W związku z tym jutro [środa - red.] o 10:00 otworzę obrady w celu stwierdzenia ew. niestawiennictwa dla dalszych kroków prawnych. Najwyżej komisja jutro załatwi inną kwestię - napisał na Twitterze Marcin Horała, szef sejmowej komisji ds. VAT. W środę miała ona przesłuchać Tuska.

Będący pełnomocnikiem Donalda Tuska Roman Giertych zapewnił z kolei, że pismo z usprawiedliwieniem nieobecności byłego premiera RP wysłał w piątek. Pokazał zdjęcie potwierdzenia nadania.

Przewodniczący Komisji ds. VAT stwierdził, że wniosek (którego, jak twierdzi, nie dostał) o usprawiedliwienie nieobecności PDT ma związek z rezultatem wyborów. Załączam dowód nadania z piątku. Może Pan Panie Pośle złoży interpelację w sprawie powolnego działania Poczty Polskiej?

- skomentował na Twitterze Roman Giertych.

Wcześniej Donald Tusk powiedział, że jego pełnomocnik wysłał stosowne usprawiedliwienie, wynikające z zaplanowanej delegacji w kilku państwach azjatyckich, której przewodzić ma były premier.

Posiedzenie sejmowej komisji śledczej w sprawie luki VAT zaplanowano na środę. Prawdopodobnie zostanie ustalony nowy termin posiedzenia, podczas którego zostanie przesłuchany Donald Tusk.

Zobacz wideo
Więcej o: