GDDKiA zwalnia kierowców z opłat. Przejazd autostradą A4 za darmo do odwołania

Na Punkcie Poboru Opłat Karwiany na autostradzie A4 w kierunku Katowic odstąpiono dziś od poboru opłat - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Decyzję tę podjęto z uwagi na wzmożony ruch na A4 oraz trwający w tym miejscu remont.

Na autostradzie A4 remontowany jest Punkt Poboru Opłat Karwiany. Na początku czerwca ma się rozpocząć drugi etap tej inwestycji. Remont ten dotyczy obu jezdni w rejonie PPO Karwiany w km 155+850 - 156+950. Ze względu na trwający remont drogi, na A4 wyłączone są trzy bramki na jezdni w kierunku Katowic. Ponadto w pobliżu PPO Karwiany ruch w obu kierunkach odbywa się jezdnią, która prowadzi w stronę Wrocławia.

Wzmożony ruch na autostradzie A4. GGDKiA zwalnia kierowców z opłat

Remont PPO Karwiany trwa już od dłuższego czasu. Dlaczego więc zdecydowano się na zwolnienie kierowców właśnie dzisiaj? W Niemczech obchodzone jest w czwartek Święto Wniebowstąpienia Pańskiego, a to oznacza, że nasi sąsiedzi oraz pracujący w Niemczech Polacy, którzy wzięli urlop na piątek 31 maja, zaczęli długi weekend. Z tego powodu ruch na autostradzie A4 jest wzmożony. GDDKiA postanowiła więc zwolnić kierowców z opłat na odcinku PPO Karwiany - PPO Żernica.

Kierowcy podróżujący w stronę Opola i Katowic powinni pamiętać, aby zjechać z autostrady możliwie wcześnie. Podróżujących samochodami informują o tym komunikaty wyświetlane już na wysokości Zgorzelca - informuje portal money.pl. GDDKiA apeluje, aby korzystać z alternatywnych dróg lub kierować się objazdem, którym powinny jechać wszystkie pojazdy przekraczające ciężar 3,5 tony. 

Więcej o: