Z Warszawy nad morze za 25 zł? Bilety na pociąg "Słoneczny" do Gdańska i Ustki już w sprzedaży

Od 20 czerwca w rozkładzie Kolei Mazowieckich znów pojawi się "Słoneczny". Pociąg pozwoli dotrzeć do Gdańska i nadmorskiej Ustki w niezwykle atrakcyjnej cenie. Chętni muszą się spieszyć.
Zobacz wideo

Koleje Mazowieckie od 20 czerwca wprowadza do rozkładu jazdy bardzo popularny wśród podróżnych skład. Chodzi o pociąg "Słoneczny". Wyruszając o godz. 6.15 ze stacji Warszawa Zachodnia do Gdańska dotrzemy o 9.44, a nadmorskiej Ustki o 12.08. Z Warszawy Wschodniej do Gdańska podróż trwa 3 godziny i 12 minut, a do Ustki 5 i pół godziny. Połączenie powrotne zaplanowano na godz. 14.24. Do Gdańska dociera ono o 16.48, a do Warszawy o 20.05. 

Sprzedaż biletów odbywa się od 1 czerwca. Pierwszych 500 sztuk dostępnych jest w bardzo atrakcyjnej cenie wynoszącej zaledwie 25 zł. Cennik regularny również nie jest wysoki - bilet Warszawa-Ustka kosztuje 60 zł, a Warszawa Gdańsk 45.

"Słoneczny od 2005 r. cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród pasażerów. Tylko w ubiegłym roku wybrało go ponad 122 tysiące osób, co było  rekordowym wynikiem w jego historii. Mamy nadzieję, że zbliżający się sezon wakacyjny zakończymy równie imponująco. - mówi Robert Stępień, prezes zarządu, dyrektor generalny Kolei Mazowieckich cytowany w oficjalnym komunikacie

Czytaj też: Ceny prądu w górę. Koleje Mazowieckie ostrzegają przed "znaczącą podwyżką cen biletów"

"Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnymi, klimatyzowanymi wagonami piętrowymi. Taniej zapłacą studenci i uczniowie, a także np. seniorzy." - dodaje Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich. Wyjaśnia też, że na pokładzie będzie dostępny catering.  

Jak w ubiegłym roku podróżni, którzy zdecydują się na podróż nad morze "Słonecznym", kupując bilet na pociąg, w ramach akcji "Słoneczny wysyp rabatowy" otrzymają kartę rabatową. Na jej podstawie będą mogli skorzystać ze zniżek w wybranych obiektach na terenie Trójmiasta i Ustki. 

Podróżni ze "Słonecznego" mogą też skorzystać ze zniżek na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne w ramach stałej akcji "Koleją do Kultury". Partnerami akcji są placówki kulturalne z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa. 

Więcej o: