Zmiany w rządzie. "SE": Minister rodziny Elżbieta Rafalska ma już zmienniczkę

4 czerwca dojdzie do zmian w rządzie ze względu na ostatnie eurowybory. Polityków wybranych na europosłów zastąpią nowo mianowani. Jak podał "Super Express", minister rodziny Elżbietę Rafalską zmieni na stanowisku Małgorzata Wypych.

”Czas na dobrą zmianę w Brukseli!”, napisał na Twitterze premier Morawiecki, gratulując wybranym do Parlamentu Europejskiego. Wśród nowych 52 europarlamentarzystów są ministrowie, których zmienią nowo mianowani w ramach rekonstrukcji rządu.

Jak donosi "Super Express", Elżbietę Rafalską, dotychczasową minister rodziny, ma zastąpić Małgorzata Wypych, żona tragicznie zmarłego w Smoleńsku Pawła Wypycha, mianowanego w kwietniu 2009 r. Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Małgorzata Wypych na co dzień pełni stanowisko przewodniczącej parlamentarnego Zespołu ds. Osób z Niepełnosprawnością Narządu Wzroku. Z wykształcenia jest prawnikiem, przez 10 lat pracowała w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Zmiany nie tylko dla europosłów

Po wygranych przez PiS wyborach do Parlamentu Europejskiego konieczna będzie rekonstrukcja rządu. Zmiany zostaną ogłoszone 4 czerwca. Odejść mają nie tylko ministrowie, którzy zdobyli mandaty, ale również np. minister finansów Teresa Czerwińska. Jak udało się ustalić Next.Gazeta.pl, dotychczasowa szefowa resortu najprawdopodobniej rozstanie się z polityką. Ma zostać kandydatką do komitetu zarządzającego Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Wśród wymienianych najczęściej osób, które mogłyby zastąpić Czerwińską na stanowisku jest dotychczasowy wiceszef resortu finansów, Leszek Skiba.

Więcej o: