"Lepkie" bankomaty. Powrócił dawny sposób na kradzież naszych pieniędzy

Panele z taśmą klejącą umieszczono w szczelinach, którymi pieniądze wydaje nam bankomat. Przyklejone do listew mogły być później zabrane przez złodziei. Problem zauważyli mieszkańcy Żagania w woj. lubuskim i powiadomili policję.

Na terenie Polski, a także Żagania w ostatnim czasie doszło do przypadków, gdzie na bankomatach zauważone zostały metalowe nakładki umieszczone w miejscu, gdzie wysuwają się banknoty. Na nakładkach tych znajdowała się taśma klejąca, do której docelowo wypłacane pieniądze miały się przykleić, zamiast wysunąć z urządzenia i trafić do ich właściciela

- podała lubuska policja.

Policji nadal nie udało się ustalić, kto stoi za nielegalną modyfikacją bankomatów. Funkcjonariusze apelują o niekorzystanie z maszyn, które wzbudzają podejrzenie przez np. dodatkowe metalowe nakładki w szczelinie do wydawania pieniędzy.

Policjanci w takiej sytuacji proszą o niezwłoczny kontakt z nimi i z bankiem. Na wszelki wypadek uwrażliwiają też, zwracać ponadto uwagę na ewentualne urządzenia zamieszczone przy czytnikach kart, które mają za zadanie sczytywać dane z karty bankomatowej.

Kreatywni oszuści

W kwietniu pisaliśmy na Next.Gazeta.pl o nowym oszustwie "na BLIK-a", które w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Złodzieje włamują się na konta użytkowników Facebooka i rozsyłają ich znajomym prośby o pilne pożyczenie pieniędzy.

Proszą konkretnie o kod BLIK, który umożliwia wypłatę środków z bankomatu bez użycia karty. Nietypową prośbę oszuści tłumaczą nagłymi problemami technicznymi, np. zgubieniem portfela lub zablokowaniem karty płatniczej.

Więcej o:
Komentarze (67)
"Lepkie" bankomaty. Klienci i policja ostrzegają przed sprawdzoną metodą złodziei
Zaloguj się
 • glowny_pasazer

  Oceniono 38 razy 36

  Piszecie o oszustwie i jednocześnie pozwalacie się reklamować na forum naciągaczowi działającemu pod przykrywką burdelmamy.
  Może ogarnijcie własne forum.

 • pick.up

  Oceniono 31 razy 15

  na bankomatach są kamery, złapią ich. a potem będzie bolało pod więziennym prysznicem...

 • aria.pura

  Oceniono 11 razy 11

  „Na terenie Polski, a także Żagania” - jakaś aksamitna secesja się dokonała? Trochę ostatnio byłam zajęta, mogę nie być au courant.

 • mesik50

  Oceniono 13 razy 9

  .....Na terenie Polski, a także Żagania.....
  Gazeto! Zafunduj sobie korektora tekstów.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 6 razy 6

  "Na terenie Polski, a także Żagania..." - Czyżby Żagań był eksterytorialny?

 • dwanascieaniolkow

  Oceniono 10 razy 6

  ale przeciez rzad i kurdupel nic innego nie robia tylko zajmuja przyszle emerytury na poczet kredytow ktore teraz zaciagają....

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 5 razy 5

  "Policji nadal nie udało się ustalić, kto stoi za nielegalną modyfikacją bankomatów. " A przyczyna jest prosta - działanie operacyjne w takich sytuacjach w żadnym wypadku nie zmierza do obserwacji podejrzanego urządzenia, aż do momentu, gdy sprawdza przyjdzie po łup...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX