Trump zapłaci blisko milion dolarów za limuzyny pogrzebowe wykorzystane podczas wizyty w Irlandii

Administracja Trumpa miała zapłacić irlandzkiemu domowi pogrzebowemu prawie milion dolarów za wynajem czterech limuzyn - donosi "The Guardian". Do transakcji miało dojść podczas dwudniowej podróży prezydenta USA do Irlandii w tym tygodniu.
Zobacz wideo

Łączna suma 935 033 dolarów została wypłacona w czterech ratach firmie rodzinnej JP Ward & Sons. Ani dom pogrzebowy, ani amerykański Departament Stanu nadal nie potwierdziły informacji serwisu.

Według "Guardiana" miejscowi mają nadzieję, że Trump odwiedzi wioskę Doonbeg, udając się w ośmiomilową podróż do jego ośrodka golfowego. Jeśli zabierze limuzyny Mercedesa klasy E, może to kosztować 116 879 dolarów za milę (czyli za każde ok. 1,6 km).

Brytyjski dziennik donosi, że ten sam dom pogrzebowy otrzymał ok. 114 tys. dolarów za samochody dla Michelle Obamy i jej córek przez trzy dni w 2013 r. W tym samym czasie ówczesny prezydent Barack Obama brał udział w szczycie G8 w Irlandii Północnej.

Trump w Irlandii

Prezydent Donald Trump przybył na lotnisko w Shannon 5 czerwca, rozpoczynając swoją pierwszą oficjalną wizytę w Irlandii. 6 czerwca pojawił się we Francji na obchodach D-Day. Na noc wraca do Irlandii, by ma lecieć helikopterem do swojego ośrodka golfowego w mieście Doonbeg. Zgodnie z planem do piątku ma wrócić do Waszyngtonu.

Zobacz wideo
Więcej o: