Aviva szuka oszczędności. Zapowiedziała zwolnienie 1800 pracowników

Jak donosi "The Independent", Aviva zapowiedziała zwolnienie 1800 pracowników w ciągu najbliższych trzech lat. Firma ubezpieczeniowa szacuje, że redukcja etatów przyniesie jej około 300 mln funtów rocznie oszczędności.
Zobacz wideo

Nadal nie wiadomo, gdzie i na jakich warunkach będzie zwalniać Aviva. Wiadomo, że firma jest zdeterminowana, by znaleźć oszczędności. Nowy dyrektor generalny firmy Maurice Tulloch mówi, że firma musi "być bezwzględna" w znalezieniu sposobu na realne obniżenie kosztów.

Najwięcej, bo ok. 16,5 tys. pracowników firma ma w Wielkiej Brytanii. Jest to ponad połowa zasobów ludzkich Avivy. Brytyjski dziennik dziennik szacuje, że centrala w Londynie zostanie mocno "odchudzona". Ma być mniej pieniędzy na konsultantów i projekty on line.

Atmosfera w kadrach firmy jest bardzo napięta, o czym przekonują brytyjscy związkowcy. Są zaskoczeni zapowiedzianą skalą zwolnień i chcą rozmawiać z zarządem ubezpieczyciela. Ogółem Aviva zatrudnia ok. 30 tys. pracowników na całym świecie. Ma około 33 mln klientów i jest największym ubezpieczycielem w Wielkiej Brytanii.

Nie tylko Aviva

Aviva nie jest jedyną firmą brytyjską, która przez zwolnienia pracowników szuka oszczędności. Sytuacja dotyczy również sieci Tesco, która np. w Polsce zapowiedziała kolejną już redukcję etatów. 5 czerwca NSZZ "Solidarność" zrzeszająca pracowników Tesco została oficjalnie poinformowana o planowanych zwolnieniach grupowych. W ich wyniku pracę może stracić łącznie 1480 osób. Zostaną zamknięte sklepy w Nowym Sączu, Rudzie Śląskiej, Starogardzie Gdańskim i Olsztynie, a także centrum dystrybucyjne sieci w Komornikach pod Poznaniem.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (16)
Aviva szuka oszczędności. Zapowiedziała zwolnienie 1800 pracowników w ciągu 3 lat
Zaloguj się
 • as-zalogowany

  Oceniono 9 razy 7

  To super wiadomość, bo nasz rynek pracy potrzebuje pracowników. Z pewnością odnajdą się oni jako budowlańcy, kierowcy, ochroniarze czy kasjerki.

 • rysiekz1602

  Oceniono 5 razy 5

  Automatyzacja Procesów

 • realistas

  Oceniono 5 razy 5

  Handlowcy będą mogli chodzić do kościoła codziennie.

 • druga_wieza

  Oceniono 3 razy 1

  W Ursusie nie zwalniali ludzi. Upadli w całości.

 • prokuraturarejonowa

  0

  W ramach szukania oszczędności rezygnują z projektów online? No to gratuluję wynajdywania koła na nowo, bo trend na świecie jest odwrotny.

  To co się da się automatyzuje i digitalizuje, żeby funkcjonowało bez kosztów ludzkich.

 • sselrats

  Oceniono 1 raz -1

  Sztuczna inteligencja zaczyna wchodzic.

 • sieceonk

  Oceniono 2 razy -2

  nasi guru ekonomii potwierdziliby jakie to przyniesie korzyści, a za to oczywiście premia dla kierownictwa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX