Komentarze (136)
Przedsiębiorcy: Paraliż przy sprowadzaniu cudzoziemców do Polski. Ukraińcy mogą zaraz wyjechać
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • allegropajew

  Oceniono 6 razy 2

  Tylko że w Czechach i Niemczech NIE MA, NIE MA, NIE MA bezrobocia. Rejestrowane jest tam poniżej naszego BAEL.

  Gościula

 • marcel2761

  Oceniono 16 razy 2

  mniej podatków płaconych przez obcokrajowców to mniejsze wpływy do budżetu, mniej kasy na socjal, gigantyczna dziura w budżecie państwa i pis idzie na dno. Poparcie dla nich jest na razie duże ale bardzo płytkie

 • koszmarex

  Oceniono 1 raz 1

  Choćby jutro wszyscy Ukraińcy jak jeden mąż opuścili Polskę, to do polskiego Janusza i tak nie dotrze, że pracownikowi trzeba zapłacić tyle, na ile zasługuje, a nie najmniej ile się da i przy tym nie gnoić. A żeby to do polskich Januszy i polskiej kadry kierowniczej w filiach zagranicznych firm dotarło muszą jeszcze minąć z 2 pokolenia.
  Aha, w Czechach i Niemczech nie ma bezrobocia. Za chwilę rynek Ukraińcom może otworzyć Holandia. Zes/r/acie się Janusze.

 • matatjahu

  Oceniono 1 raz 1

  szanowni przedsiębiorcy: dlaczego Polak ma pracować na ciebie i twoja rodzinę za 14,50 zł brutto, ma robic nadgodziny za które nie chcesz płacić, albo chcesz to oddać w urlopie. ukraińcom ofiarujesz te same warunki + mieszkanie, dowóz do pracy i to zaczyna kosztować ok 30-40 zł/ godzinę. tylko, że ukraińca zatrudnia pośrednik, który wystawia ci fakturę, ty to wrzucasz w koszty. ukrainiec dostaje od swojego pracodawcy tak naprawdę 11 zł brutto, a reszte zgarnia jego pracodawca (mafia), ty polski przedsiębiorco więc omijasz polskie podatki, wykorzystujesz polskiego pracownika i ukraińskiego i sam nie wiesz czego szukasz. niewolników? więc nie dziw sie, że: doświadczony, pracowity Polak ucieka za granicę do pracy a ukraincy też tym samym śladem. zacznijcie importować pracowników z chin z kolonii karnych...

 • onduma

  Oceniono 3 razy 1

  Ludzie kiedy wiekszylo sie zapotrzebowanie na transport nie poszli drogą zatrudniania wiekszej liczby tragarzy i hodowania coraz wiecej koni. Po prostu wprowadzili sile pary, slinika spalinowego, kontenery i dzwigi. Zamiast zatrudniac coraz wiecej ludzi wprowadzac nalezy automatyzacje, inna organizacje i niwe wynalazki. Coraz wieksze manufaktury to droga do nikad

 • jakubek1976

  0

  a ile jest w Polsce przedsiębiorców a ile pseudoprzedsiębiorców

 • kordyliusz

  0

  To straszne, Ukraińcy wyjadą i nie będzie rąk do pracy : ( Bo kto chce pracować za takie grosze, żebyś z Kazią, czy Julcią do Egiptu sobie pojechał, a Ukraińcy po 5 w jednym pokoju i zupki chińskie? : )

 • d1r3ct

  Oceniono 6 razy 0

  A jak tam reformy na Ukrainie ? Kraj już nie podzielony ? Bo takie wyjazdy nie sprzyjają stabilności i zmianą na miejscu ;)

 • bodzio0312

  0

  Jesteśmy świadkami budowy państwa z dykty

 • normalny1977

  Oceniono 12 razy 0

  Polska w ciągu ostatnich 3 lat przyjeła jakiś 1.000.000 uchodźców z Ukrainy legalnie. Nielegalnie pewnie drugie tyle. Do tego jakieś 50.000 Wietnamczyków, 50.000 Białorusinów. Parę tysięcy Kazachów z jakimikolwiek Polskimi korzeniami. Jak Kazach miał owczarka podchalańskiwgo już mógł się ubiegać o Azyl bo w Kazachstanie dyktatura jest. Do tego jakieś 30.000 ludności Kałkazu głównie Czeczenów, ale także Armeńców, Ormian itd..... Za to rząd PiS uchronił nas przed 7.000 Syryjskimi Chrześcijanami którzy tak po prawdzie są naszymi braćmi. Większość Polaków do Europy przybyła w 4 wieku właśnie z Syrii.

 • gebe14

  Oceniono 12 razy 0

  pomóżmy sie spakować ukraińcom ... niech spadają . bedziemy wiecej zarabiać

 • maguniaklikunia

  Oceniono 8 razy 0

  Jakoś mi tych naszych wyzyskiwaczy nie żal. Za miskę ryżu pracować cały dzień i jeszcze się utrzymać i pieniądze do domu rodzinie wysłać. No tak głupi to nawet panowie i panie Ukraińcy nie są. Jakimiś innymi kanałami sprowadzają pracowników z Korei, Indii, Bangladeszu. Przecież przedsiębiorcy są światowi. Trzeci świat im się podoba.

 • aldealmi

  Oceniono 2 razy 0

  Zatrudnią członków WOT.

 • fctheduck

  Oceniono 5 razy -1

  Oczywiście „pińcetplusy”, dresy i inna podobnie wykwalifikowana siła robocza natychmiast ich zastąpi. Jeszcze będziecie się cieszyć jak do Polski zaczną przyjeżdżać dresy z Afryki, bo nie będzie nikogo do podstawowej pracy. Pozwolić na to, żeby Ukraińcy nas olali, to kompletny debilizm, potrzebujemy ich jak powietrza, to to ostatnia szansa na wykwalifikowanych pracowników z którymi możemy się dogadać.

 • kleofas_von_troba

  Oceniono 35 razy -1

  6 milionów Polaków nie ma pracy, a ogromna część z tych, którzy mają, to tzw. biedni pracujący. Dlaczego więc w takiej sytuacji mamy ułatwiać zatrudnianie obcokrajowców? Żeby Janusz jeździł następnym Porsche ?

 • jakrab

  Oceniono 13 razy -1

  Co to znaczy wyjechać w Polski ? Czy autor czytał co napisał ?

 • wiesio_kopyto

  Oceniono 2 razy -2

  No i dobrze. Polska gospodarka musi się rozwijać, m.in. stawiając na innowacyjność, czy oferując porządne warunki pracy dla obywateli Polski. Ściąganie Ukraińców tylko to hamuje. A skoro się nie rozwija, to się cofa. Tutaj potrzeba impulsu. Ten jest najlepszy dla nas.

 • gangut

  Oceniono 16 razy -2

  Czas najwyższy. Za dużo ich tutatj.

 • juzwa_donaldowicz_bonk

  Oceniono 28 razy -4

  W Czechach i w Niemczech bezrobocie jest notowane na poziomie 2-3 procent i są to prawdziwe dane. U nas nawet te zafałszowanie i prawie trzykrotnie zaniżone to 5,8. Nie mam nic do obcokrajowców, ale nigdy nie będzie poprawy na rynku pracy, jeśli w takiej sytuacji będzie się na niego wpuszczać tanich cudzoziemców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX