CBA zatrzymała pięciu pracowników Poczty Polskiej. Sprawa dotyczy korupcji przy zamówieniach

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w sumie 11 osób, które podejrzane są w sprawie korupcji przy zamówieniach publicznych na rzecz Poczty Polskiej. Część z zatrzymanych to pracownicy Poczty.
Zobacz wideo

Warszawska delegatura CBA doprowadziła do zatrzymania 11 osób. Wśród podejrzanych znajdują się dwie osoby związane z warszawską spółką informatyczną, pięciu pracowników Poczty Polskiej oraz osoby powiązane rodzinnie lub biznesowo z przedstawicielami Poczty.

Warszawa. Funkcjonariusze CBA zatrzymali m.in. pięciu pracowników Poczty Polskiej podejrzanych o korupcję

Osoby zostały zatrzymane w ramach śledztwa prowadzonego przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Sprawa dotyczy korupcji przy zamówieniach publicznych na rzecz Poczty Polskiej o wartości ponad 30 milionów złotych.

Zatrzymani przedstawiciele Poczty podejrzewani są o przyjmowanie korzyści majątkowych w wysokości co najmniej 300 tysięcy złotych. W najbliższym czasie prokurator przedstawi im zarzuty. Według komunikatu Centralnego Biura Antykorupcyjnego planowane są kolejne zatrzymania. Na razie funkcjonariusze prowadzą przeszukania kilkunastu miejsc, w tym mieszkań zatrzymanych, siedzib Poczty Polskiej oraz siedzib spółki realizujących zamówienia.

Więcej o: