Polak wygrał 174 mln zł w Eurojackpot. Zdradził już, co chce zrobić z fortuną

Szczęśliwiec, który "ustrzelił" fortunę w loterii Eurojackpot, odebrał już swoją wygraną. Po zapłaceniu 10-procentowego podatku będzie miał na koncie o 174 mln 56 tysiące i 850 zł więcej. Zwycięzca zdradził już, co chce zrobić z tymi pieniędzmi, a przynajmniej z częścią z nich.
Zobacz wideo

Wygrana padła 10 maja. Jak podał Totalizator Sportowy, zwycięzca podczas odbioru nagrody przyznał, że ma szczęście do gier losowych. Zazwyczaj wybierał liczby na chybił trafił, choć w przypadku wygranego kuponu poczuł impuls, by zaznaczyć konkretne liczby.

Jak donosi serwis TVN24 BiS, szczęśliwiec powiedział, że wygrana z pewnością odmieni jego życie. Chce wybudować dom oraz myśli o podróżach. Jak podał serwis, marzy o wyprawie na południe Europy, ale najbliższe wakacje spędzi prawdopodobnie w Polsce.

Rekordowy rok dla Totalizatora

Lotto już kolejny rok jest na plusie. Przychody ze sprzedaży wszystkich produktów wraz z dopłatami osiągnęły pułap 6 108 103 664,55 zł. Oznacza to wzrost wobec 2017 r. o około 8,5 proc.

Większe były również kwoty dopłat Totalizatora Sportowego na rzecz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, Funduszu Promocji Kultury oraz fundusze społeczne, do których jest on statutowo zobowiązany. Ich wartość wyniosła 1 027 094 679 zł, tym samym przekraczając po raz pierwszy w historii miliard złotych.

Zobacz wideo
Więcej o: