Komentarze (158)
Warszawa kupi 213 tramwajów od od Hyundaia. Umowa na prawie 2 mld złotych
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kocurko

  Oceniono 11 razy 3

  Ciekawe, że nie protestował SOLARIS z Bolechowa pod Poznaniem. Ani poznański MODERTRANS. Czyżby ten przetarg olały? Możliwe, bo mają zamówień od groma.

 • pankmen

  Oceniono 13 razy 3

  świetny ruch :)

 • gringi

  Oceniono 6 razy 2

  w polsce sa tylko montownie mowienie ze cos wlasnego produkujemy jest nieporozumieniem i

 • veni.vici

  Oceniono 5 razy 1

  rozumiem, że Polacy już nawet tramwaju nie potrafią zbudować dla własnej stolicy... żenada

 • cracken001

  Oceniono 11 razy 1

  ?????...I gdzie tu zdziwko????Przeciez Polacy,nawet agrafki wyprodukowac NIE potrafia

 • zen0biusz

  0

  Malkontentów zapraszam do Łodzi. 3 lata temu kupili 20 tramwajów rodzimej produkcji z zakładu na P. Połowa z nich stoi w krzakach, niektóre ponad rok :)

 • ann.k

  0

  A będą je udostępniać w upał, czy tak jak teraz, jak się zaczęły upalne dni, to wypuścili na trasy chyba wszystkie graty jakie mieli w posiadaniu, byle tylko na klimatyzacji przyoszczędzić?

 • ciesiol

  Oceniono 2 razy 0

  a wystarczylo upanstwowic Pese i juz mamy efekty "ku...kiej jaczejki" oszustow rzadzacych Polska ....

 • adok1103

  Oceniono 12 razy 0

  Warszawiacy to ćwoki i do tego myją się w kałuży

 • kurczak742

  Oceniono 5 razy -1

  Super! Hyundai wybrał do budowy swojej fabryki samochodów Słowację - Polska przegrała, a teraz jeszcze wypompuje z Polski 2 mld zł nie tworząc miejsc pracy w Polsce, ani niczego wartościowego. Naprawdę super interes...

 • wladgad

  Oceniono 1 raz -1

  Nie wiem, jak to wygląda z tramwajami, ale kiedyś wsiadłem do autobusu miejskiego Scanii - ogromna różnica w komforcie w porównaniu z Solarisem. Nie trzeba było już od wejścia się przeciskać - niby taki sam, ale wygoda nieporównywalna. Zauważa się, że produkowane było od ludzi dla ludzi. I chociaż uważam, że to bez sensu, aby taka kasa wyleciała z kraju, tym niemniej kadra zarządzająca w polskimi firmami to najczęściej postpeerelowska patologia w najczystszej postaci i to jeszcze pokoleniowo ustawiona. Efekt jest często widoczny dopiero w produkcie końcowym, więc może to i lepiej, że koreańska firma zbuduje te tramwaje.

 • ankawwa

  Oceniono 3 razy -3

  Żeby się później nie okazało jak z tymi windami na stacjach metra. Gdy się coś popsuje to miesiąc i dwa taka winda jest nieczynna bo części dopiero się robią. A w ofercie przetargowej OTIS deklarował, że części będą na magazynie i w ciągu tygodnia awaria będzie naprawiona. A tymczasem życie pokazuje coś innego. Ja się pytam. To gdzie są organa władzy, które powinny kontrolować takie zdarzenia ???

 • qwardian

  Oceniono 9 razy -7

  Hyundai wyprodukował dotychczas tylko jedną partię tramwajów, chyba dla Turcji. W Korei Płd. tramwaje w ogóle nie jeżdżą..

 • smileykkk

  Oceniono 9 razy -7

  PO kontrakcie widze...:)

 • lob1

  Oceniono 13 razy -7

  A gdzie jest rodzimy przemysł???????? czy my nic nie potrafimy,że wszystko kupujemy zagranicą???? Albo tak dla rządu jest lepiej i wygodniej,potem nie dziwić się ,że mało zarabiamy,jak nam pieniądze uciekają zagranicę a my dostajemy groszowe pensje.

 • ankawwa

  Oceniono 10 razy -8

  Już teraz te wszystkie PESY kupione za czasów PO stoją na zajezdniach. Widzę czym ludzie jeżdżą, tymi blaszakami z lat 90ych ubiegłego wieku. Sama miałam w gorący dzień nie-przyjemność jechania tym nagrzanym żelastwem. W środku było ze 40stopni. Nigdy więcej. Ale ci co muszą to trzy lata będą się męczyć. Tak się zarządza pieniędzmi podatników !

 • lob1

  Oceniono 11 razy -9

  Ja chcę jechać polskim tramwajem a nie wszystko z zagranicy.Chcę być dumny z polskiej myśli technicznej a nie z zagranicznej.

 • beton44

  Oceniono 12 razy -10

  Ale dil...
  To już Taśmowski jest ustawiony - powiedzmy że nawet może utworzyć arystokratyczną dynastię :-)

 • lew131313

  Oceniono 16 razy -10

  Jeszcze warszawiacy zapłaczą. Bo te koreańskie tramwaje nigdzie w Azji nie mają wzięcia - NIGDZIE!
  Jeżdżą tylko w samej Korei. A sprowadzanie zamiennych części do każdej awarii to będzie kwestia miesięcy, a nie dni lub co najwyżej tygodnia w wypadku PESy. Życzę szczęścia. Jeszcze wam bokiem ten zakup wyjdzie, typowy błąd!!!!

 • 1pedro123

  Oceniono 17 razy -11

  Program gospodarczy PO... Nóż się w kieszeni otwiera wy stare ubeckie skur...

 • bzdziszewiak2

  Oceniono 21 razy -15

  Przez ostatnie lata, władzunia Wawy kupowała tylko tramwaje Pesy, mimo iż mieszkańcy je krytykowali za niewygodę i hałas. Teraz wybrali firmę, która raczej nie jest producentem tramwajów. No i małe to dofinansowanie z UE. Dlaczego nieznany produkt i to w liczbie 213 sztuk od jednego producenta? A jak będą to nieudane produkty, to co wtedy ratusz powie.

 • lob1

  Oceniono 18 razy -16

  Ciągle kupują zagranicą jakby Polak nie potrafił nic zrobić,dlatego nie dziwcie się,że mamy takie długi,które przekraczają 3 biliony-3.ooo.ooo.ooo.ooo,-zł.Kto to będzie spłacał?????Samochody elektr.z Niemiec,tramwaje z Korei, węgiel z Rosji, Fabryki z Chin.Czy Polacy naprawdę nic nie potrafią,a przecież tak nas zagranicą chwalą jacy jesteśmy fachowcy,a w Polsce mają nas za nic,albo po prostu nie potrafią rządzić i dlatego kupują zagranicą,tylko jak to będzie wyglądało w przyszłości jak wreszcie wszyscy zażądają spłaty,będziemy musieli sami się sprzedać i będziemy nadal pachołkami .Na życzenie rządzących,bo nie potrafimy uderzyć w stół.

 • alben albus

  Oceniono 22 razy -16

  Nie wspierają produkcję w Polsce na min. 90% de facto niepatriotycznie wolałbym jechać gorszym tramwajem wyprodukowany w Polsce niż luksusowym.yramwajem wyprodukowany za granicą... A zresztą kogo zatrudniają tych osób co wybierają wątpliwej jakości marki Hyundai...

 • alfalfa

  Oceniono 17 razy -17

  Ciekawe czy Koreańczycy kupiliby tramwaje od innego producenta niż ich krajowy. Jestem pewien, że żaden europejski kraj by czegoś takiego nie zrobił. W najlepszym razie kupiliby od jakiegoś europejskiego producenta.
  A.

 • kreciarobota59

  Oceniono 21 razy -17

  A dlaczego nie kupi z polski ?są tańsze produkują nowoczesne chyba w Bydgoszczy?

 • rozaliaroyale

  Oceniono 19 razy -17

  myślę że warszawiacy powinni w ogóle przesiąść się na samochody tego Koreańskiego producenta ( tak dla równowagi ) , a tak poważniej , to chyba dobrze się stało że tzw. prowincja będzie teraz posiadała solidny tabor tramwajowy ( w którym wifi czy klima nie jest żadnym szpanem ) natomiast mieszkańcy stolicy będą śmigać plastikowymi tramwajami ( podobno z działającą klimatyzacją - tak im powiedzieli)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX