CBŚP rozbiło gang fałszujący cukier. Wśród zatrzymanych jest były poseł

CBŚP rozbiło gang, który fałszował cukier - kupował tańszy produkt przeznaczony dla przemysłu i sprzedawał jako spożywczy. Wśród zatrzymanych jest były poseł.
Zobacz wideo

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 13 osób, zamieszanych w oszustwa przy sprzedaży cukru. Z informacji policji wynika, że podejrzani przez kilka lat mieli kupować cukier przemysłowy i sprzedawać go jako pełnowartościowy cukier spożywczy.

Jak informuje TVP Info wśród zatrzymanych przez CBŚP jest były poseł Ligi Polskich Rodzin. Miał on znajdować się w ścisłym kierownictwie gangu. 

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Krajową ujawniono, że od kilku lat członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mieli kupować tańszy cukier przemysłowy, który potem sprzedawali w hurtowych ilościach jako droższy cukier spożywczy. Aby uwiarygodnić obrót cukrem przemysłowym tworzono fikcyjną dokumentacje, według której surowiec był wykorzystywany na przykład do produkcji spirytusu czy syropów.

Czytaj też: Oto cztery przydatne aplikacje, które każdemu pomogą w nauce

W zeszłym tygodniu na terenie województw zachodniopomorskiego, mazowieckiego, pomorskiego i kujawsko - pomorskiego przeszukano 50 miejsc, w tym biur rachunkowych, mieszkań i siedzib firm. Zatrzymanym wtedy 13 osobom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, a trzy osoby usłyszały zarzuty kierowania grupą. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu podejrzanych.

Cukier przemysłowy i spożywczy nie różnią się składem. Ma po prostu nieco gorsze parametry takie jak wilgotność, kolor, oraz stopień polaryzacji, który świadczy o koncentracji poszczególnych rodzajów cukrów.

Więcej o: