CBŚP rozbiło gang fałszujący cukier. Wśród zatrzymanych jest były poseł

CBŚP rozbiło gang, który fałszował cukier - kupował tańszy produkt przeznaczony dla przemysłu i sprzedawał jako spożywczy. Wśród zatrzymanych jest były poseł.
Zobacz wideo

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 13 osób, zamieszanych w oszustwa przy sprzedaży cukru. Z informacji policji wynika, że podejrzani przez kilka lat mieli kupować cukier przemysłowy i sprzedawać go jako pełnowartościowy cukier spożywczy.

Jak informuje TVP Info wśród zatrzymanych przez CBŚP jest były poseł Ligi Polskich Rodzin. Miał on znajdować się w ścisłym kierownictwie gangu. 

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Krajową ujawniono, że od kilku lat członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mieli kupować tańszy cukier przemysłowy, który potem sprzedawali w hurtowych ilościach jako droższy cukier spożywczy. Aby uwiarygodnić obrót cukrem przemysłowym tworzono fikcyjną dokumentacje, według której surowiec był wykorzystywany na przykład do produkcji spirytusu czy syropów.

Czytaj też: Oto cztery przydatne aplikacje, które każdemu pomogą w nauce

W zeszłym tygodniu na terenie województw zachodniopomorskiego, mazowieckiego, pomorskiego i kujawsko - pomorskiego przeszukano 50 miejsc, w tym biur rachunkowych, mieszkań i siedzib firm. Zatrzymanym wtedy 13 osobom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy, a trzy osoby usłyszały zarzuty kierowania grupą. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu podejrzanych.

Cukier przemysłowy i spożywczy nie różnią się składem. Ma po prostu nieco gorsze parametry takie jak wilgotność, kolor, oraz stopień polaryzacji, który świadczy o koncentracji poszczególnych rodzajów cukrów.

Więcej o:
Komentarze (218)
CBŚP rozbiło gang fałszujący cukier. Wśród zatrzymanych jest były poseł
Zaloguj się
 • szejski

  Oceniono 39 razy 39

  "Cukier przemysłowy i spożywczy nie różnią się składem."
  I to jest właśnie przyczyna patologii. Diesel na opał i diesel do pojazdów mają ten sam skład, ale różne stawki podatku. Węgiel dla gospodarstw domowych i węgiel dla przemysłu to ten sam węgiel, ale różne są stawki podatku. Teraz znowu ten cukier.
  Najpierw politycy sztucznie dzielą jednakowy towar na różne kategorie, a potem dzielnie walczą z ludźmi, którzy ten fakt znają i wykorzystują.

 • remislanc

  Oceniono 42 razy 36

  "tańszy produkt przeznaczony dla przemysłu i sprzedawał jako spożywczy"
  A cukier przemysłowy nie sluży do produkcji art. spożywczych?

 • plastikpiokio

  Oceniono 26 razy 22

  a inni kolesie skupowali agrest golili go i sprzedawali jako winogrona w hurcie .

 • topiramax

  Oceniono 21 razy 21

  Gang Słodziaków?

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 28 razy 20

  Były poseł LPR? Pewnie Gabriel Janowski, wielki obrońca "polskiego cukru"!

 • bling.bling

  Oceniono 27 razy 11

  Zabawnie ta wiadomość brzmi w kontekście tego że wiele markowych produktów koncernów spożywczych sprzedaje całkowicie oficjalnie swoje produkty o różnym składzie w różnych krajach EU ale pod taką samą nazwą.
  Czy tam też będą aresztowania?

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 9 razy 9

  Pewnie Małgosia znów nie posłuchała, żeby kupować w różnych sklepach, albo za wolno rowerem jeździła

 • ciagowice

  Oceniono 10 razy 8

  czy coś wiadomo jakie wyroki dla gości którzy sprzedawali sól drogową jako sól spożywczą ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX