Ktoś podszywa się pod Ministerstwo Finansów. Resort ostrzega przed oszustami

Ministerstwo Finansów po raz kolejny ostrzega przed oszukańczymi mailami, których jest rzekomym nadawcą. Do wiadomości dołączone są m.in. załączniki z niebezpiecznym oprogramowaniem.

Ministerstwo Finansów publikuje treść przykładowego oszukańczego maila. Jest on napisany niestarannym językiem i brakuje w nim polskich znaków, więc już kilka sekund lektury wiadomości powinno wzbudzić podejrzenia. Niemniej i tak apelujemy o ostrożność w takim i podobnych przypadkach.

Jak informuje resort, wiadomości te różnią się treścią, ale zawsze zawierają link lub załącznik z niebezpiecznym oprogramowaniem. Czasem nadawca podszywa się pod Ministerstwo Finansów, czasem pod Krajową Administrację Skarbową.

Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem

- apeluje resort prosząc jednocześnie o dokładną weryfikację adresu nadawcy pod kątem zgodności z domeną mf.gov.pl.

.. źródło: Ministerstwo Finansów

Czytaj też: Twój e-PIT. Ministerstwo Finansów ostrzega przed SMS-ami. Sprawa zgłoszona do ABW

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (23)
Ktoś podszywa się pod Ministerstwo Finansów. Resort ostrzega przed oszustami
Zaloguj się
 • maguniaklikunia

  Oceniono 9 razy 7

  Hej agenci, programiści, panowie ministrowie z panem Ziobro na czele, panowie i panie informatycy pracującym dla rządu co Wy na to. Zamiast ostrzegać proszę złapać tego albo tych rozsyłaczy. Co Wy robicie w tej sprawie poza ostrzeżeniami ?

 • ar.co

  Oceniono 5 razy 5

  "Ministerstwo Finansów publikuje treść przykładowego oszukańczego maila. Jest on napisany niestarannym językiem"
  No, to akurat jest dowód potwierdzający prawdziwość tego maila i jego pochodzenie z pisowskiego nie-rządu. Przecież wszystko, co wyprodukują pisowskie miernoty, jest napisane językiem co najmniej "niestarannym".

 • wojtusz

  Oceniono 5 razy 3

  Wyborca pisu może się na to nabrać, oni już tak mają.

 • antoszek22

  Oceniono 2 razy 2

  Wszyscy ministrowie ministerstwa sprawiedliwości mają spore szanse nabrać się na tego maila.
  Szczególnie ci z dyscyplinarkami których zatrudniono by spełniali wszystkie zachcianki gnoma z Ciemnogrodzkiej.

  Czy ktos słyszał żeby w jakimś państwie napisano kilkanaście ustaw w ciagu niewiele wiecej niz pół roku kazda z rażącymi błędami do tego sprzecznych z ustawą zasadniczą ?

 • druga_wieza

  Oceniono 3 razy 1

  W sumie to ...dobrze.
  Im większe nagłośnienie takich wkrętów tym mniejsza ich skuteczność.

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 2 razy 0

  PiSowskie Gestapo czyli PiSlicja i służby są w stanie złapać jedynie przekręty które sami organizują i wszystkie ustawki które te przestępcze służby mafijnego państw PiS produkują. Prawdziwych przestępców mafia Putina Kaczyńskiego złapać nie jest w stanie bo jest za głupia albo z nimi współpracuje.

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 2 razy 0

  Złapać kobietę bo na liście sekciarzy z Ordo Iuris (twórcy tej sekty powinni siedzieć w pierdlu a nie rabować) państwo) narysowala penisa to PiSowskie Gestapo zwane policją potrafi złapać w minutę na zadanie sekciarzy ale złapać prawdziwych przestępców to gestapo razem ze stalinistami z PiS prokuratury nie da w stanie. Tak wyglada państwo Putina Kaczynskiego twórcy mafii PiS.

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 2 razy 0

  Ministerstwo Finansów pod rządami PiS to sami oszuści fałszujący dane ekonomiczne Polski, sytuacje finansów państwa. Można to zatem nazwać wewnętrzną wojna mafii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX