Nowy wieżowiec wyrośnie w Warszawie. Rusza budowa Skysawa za ponad 325 mln złotych

Warszawski wieżowiec Skysawa wybuduje konsorcjum trzech firm. Biurowiec za ponad 325 milionów złotych ma zostać oddany do użytku w drugim kwartale 2022 r. Zlokalizowano go samym centrum stolicy, przy ul. Świętokrzyskiej.
Zobacz wideo

Generalnym wykonawcą Skysawa zostało konsorcjum, na które składają się firmy: TKT Engineering, ELIN i PORR. Grupa Kapitałowa PHN podpisała już z nimi umowę, zgodnie z którą zbudują Skysawa do końca drugiego kwartału 2022 r. Wieżowiec zlokalizowano przy ul. Świętokrzyskiej 36.

Jak podaje PHN, budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu. W pierwszym etapie przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe, ziemne i konstrukcyjne. Niższy budynek o powierzchni 11,5 tys. mkw ma być oddany do użytku już w drugim kwartale 2021 r. Rok później ma stanąć najważniejszy element czyli 155-metrowa wieża biurowa klasy A.

Skysawa to flagowa inwestycja Grupy Kapitałowej PHN. Ma oferować łącznie 40 tys. mkw. Zlokalizowany przy Rondzie ONZ obiekt będzie miał bezpośrednie połączenie z metrem. Za komercjalizację biurowca odpowiedzialna jest firma Colliers International.

Warszawa stolicą wieżowców

Biurowych wieżowców na potęgę przybywa w Warszawie. Obecnie buduje się ich tu najwięcej w Europie. W ciągu najbliższych kilku lat zyska kilkanaście drapaczy chmur, m.in. Warsaw Trade Tower, The Warsaw Hub, Skyliner czy Varso Place - kompleks z najwyższym budynkiem w Polsce i rekordowym finansowaniem.

 

Konkurencyjny dla Skysawa 53-piętrowy wieżowiec o wysokości 310 metrów z 80-metrową iglicą, zlokalizowany przy Al. Jana Pawła II będzie miał taras widokowy na wysokości 230 m. Varso Place otrzymał także największy w historii polskiego rynku nieruchomości kredyt na sumę 350 mln euro.

Więcej o: