Kazimierz Pazgan nie żyje. Twórca marki Konspol, jeden z najbogatszych Polaków

Kazimierz Pazgan, twórca marki Konspol, zmarł w sobotę w klinice kardiochirurgii w Zabrzu - poinformowała spółka w oficjalnym komunikacie. Miał 71 lat.

Kazimierz Pazgan nie żyje. Twórca marki Konspol, największego w Polsce producenta wyrobów z drobiu i producenta paszy, zmarł 22 czerwca w klinice kardiochirurgii w Zabrzu "w skutek wieloletniej choroby serca" - informuje spółka w oficjalnym komunikacie

Czytaj też: Kazimierz Pazgan z "zagłębia milionerów". Żyje ich tu stu

Pazgan przez wiele lat utrzymywał się na liście najbogatszych Polaków "Wprost" oraz "Forbes". Do zestawienia pierwszego z periodyków trafił w roku 1990. W 2015 roku jego majątek szacowano na blisko miliard złotych. W 2017 roku biznesmen uplasował się na miejscu 41 listy "Wprost", w 2018 na liście już go nie było. W rankingu pojawiły się natomiast jego dzieci - Magdalena Pazgan i Konrad Pazgan. Majątek każdego z nich szacowany jest na 450 mln zł, co daje im 79. pozycję na liście najbogatszych Polaków.

W latach 70., po ukończeniu studiów na kierunku resocjalizacja, Pazgan rozpoczął pracę w dolnośląskiej Świdnicy w zakładzie poprawczym. Następnie zaczął prowadzić własną działalność - początkowo sprzedawał kwiaty. Następnie w 1982 roku założył fermę drobiu, którą następnie przekształcił w Grupę Konspol.  

22 kwietnia 2014 r., Rada Miejska Nowego Sącza podjęła uchwałę o przyznaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza Kazimierzowi Pazganowi. Uroczystość nadania tytułu odbyła się w lipcu tego samego roku.

Więcej o: