Przez upały padł rekord zapotrzebowania Polski na prąd - już drugi raz w tym miesiącu

W środę 26 czerwca do Polski i innych krajów Europy Zachodniej dotarła fala afrykańskiego powietrza. Tego dnia termometry wskazywały prawie 40 stopi w cieniu. Kumulacja upału spowodowała, że w Polsce pobity został rekord zapotrzebowania na energię elektryczną w okresie letnim oraz rekord importu mocy elektrycznej.
Zobacz wideo

W tym tygodniu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałami w niemal całej Polsce. Jak się okazało wysoka temperatura miała wpływ także na pobór energii elektrycznej.

Padł kolejny rekord na pobór energii elektrycznej w Polsce

W środę w najcieplejszych regionach Polski termometry pokazały aż 36 stopni. Nie było to obojętne dla polskiej energetyki: tego dnia do naszego kraju sprowadzono z innych krajów aż 2,7 GW mocy elektrycznej. Jest to najwyższy wynik w historii.

Na oficjalnym Twitterze Polskich Sieci Elektroenergetycznych pojawiła się informacja, że w środę 26 czerwca o godzinie 13:15 padł rekord zapotrzebowania na energię elektryczną. W szczycie porannym okresu letniego zapotrzebowanie na prąd wyniosło około 24 140 MW.

Poprzedni rekord ustanowiony był kilka dni wcześniej. Według danych PSE 12 czerwca o godzinie 13:15 zapotrzebowanie na moc w szczycie rannym okresu letniego wyniosło 24 096 MW.

Więcej o:
Komentarze (10)
Przez upały padł rekord zapotrzebowania Polski na prąd - już drugi raz w tym miesiącu
Zaloguj się
 • spyderman2

  Oceniono 6 razy 2

  tłuste pisowskie kocury mają klimę w rezydencjach. a wy pisie sÓwereny? czy wódka na upał wam pomaga??

 • luzuj

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe co będzie jak w lipcu lub sierpniu zabraknie wody w rzekach dla elektrowni a przyjdą kolejne fale upałów?

 • stop.polonizacji.europy

  Oceniono 3 razy 1

  A jak tam program odbudowy polskich sieci energetycznych, które w większości pamiętają Gierka? Widzę tu piękne domknięcie koła: więcej węgla, więcej na utrzymanie cen prądu, więcej klimatyzacji, większe temperatury co roku, mniej wydolna sieć energetyczna, mniej na inwestycje w infrastrukturę, mniej na walkę z emisją, więc większe temperatury, więcej klimatyzacji... To musi zakończyć się sukcesem.

 • Jankowski Mirosław

  Oceniono 1 raz 1

  Wcale się nie dziwię. Wczoraj byłem załatwić sprawę w administracji w dwóch osobnych pokojach gdzie ją wyjaśniłem, chłodziły tam na pełnych obrotach w sumie 4 wiatraki, a pomimo wszystko upał był niesamowity także współczuję paniom administratorkom, tuż po powrocie do domu zrobiłem to samo to znaczy włączyłem swój wiatrak, Zdaję sobie z tego sprawę, że do tego potrzeba prądu i to dużo w skali Krajowej

 • zbyt64

  0

  A teraz wyobraźmy sobie ładowanie melexów premiera. Polska stoi.

 • wlodzimierz.il

  0

  >Padł kolejny rekord na pobór energii elektrycznej w Polsce

  Mniej wungla!
  Zamknąć elektrownie!

 • zd46

  Oceniono 2 razy 0

  PiS uważa, że "ciemny lud to kupi" a jak będzie ten lud miał ciemność, no to sukces murowany. Ciemniak poprze ciemniaka w ciemno. PiS, i jego działacze, kościółek oraz zwiazki zawodowe Dudy będą mieli prąd, "bo on im się należy", tylko komu i w co Morawiecki "WETKNIE" te 1 milion wtyczek elektrycznych samochodów. Pani Emilewicz wynajmie rządową limuzynę na "prund, bo grunt to prund", za półdarmo i na cele prywatne, więc o co chodzi? Pani Emilewicz objaśniła, że " już rysują projektanci, fermy wiatrowe na Baltyku", tylko nie podała kiedy narysują i że prad może popłynąć za 10 lat. Tylko co jak upały będą każdego roku albo teraz potrwają? A szybujace ceny?

 • zd46

  Oceniono 1 raz -1

  Rząd rozdaje pieniądze, które będziemy musieli liczyć PO CIEMKU a i produkcja wody święconej zostanie wstrzymana!! Czy rządzące "ciemniaki" nie rozumieją sytuacji energetycznej? Niebo ani "łopot anielskich skrzydeł" nie dostarczy nam energii. Lepsze modły, utrzymywanie biznesmenów kościoła, mnicha Rydzyka, konwencje, kampanie wyborcze, vipsamoloty, limuzyny pancerne dla pancernych „łbów”, procesje, korupcja, trwonienie pieniędzy, tworzenie gigantycznej ilości synekur dla swoich pociotków, propaganda wielkości PiS-rządu, niż zapas MEGAWATÓW? Ciemność ciemniaków.Energetyce dołożonona grzbiet nierentowne górfnictwo i energetyka nie rozwija się a dopłaca do „WUNGLA” i ratuje górnictwo. A „wungiel kupująu ruskich”

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX