Zjednoczone Emiraty Arabskie otworzyły fabrykę w Grodzisku Mazowieckim. Będzie produkować tytoń do sziszy

Producent tytoniu do fajki wodnej - firma Al Fakher - otworzył zakład produkcyjny w Grodzisku Mazowieckim. Jest to pierwszy projekt inwestycyjny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jaki obsługuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).
Zobacz wideo

Przy produkcji aromatyzowanego tytoniu pracować będzie 100 pracowników.

Już na samym początku zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci w Polsce. Jesteśmy zadowoleni z otwartości polskich instytucji, w szczególności urzędu celnego, który mocno zaangażował się w pomoc w realizacji tak szczególnego projektu

- powiedział prezes firmy Al-Fakher Desmond Naughton.

PAIH pomagała firmie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w przeprowadzeniu inwestycji. "Proces doradztwa strategicznego obejmował m.in. dopasowanie odpowiedniej lokalizacji do specyfiki projektu, czy pomoc w przejściu przez procedury administracyjne, zwłaszcza związane z prawem celnym w Polsce" - powiedział Marcin Fabianowicz z PAIH.

Spodziewamy się kolejnych inwestycji z ZEA oraz państw sąsiednich. Prowadzimy intensywne działania promujące Polskę poprzez Biuro Handlowe PAIH w ZEA. W przyszłym roku odbędzie się EXPO 2020 w Dubaju. To pierwsza wystawa światowa w tym regionie świata i świetna okazja do zwrócenia uwagi arabskich inwestorów na nasz kraj

- zapowiedział przedstawiciel PAIH.

Misją PAIH jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw. Działa zarówno w Polsce, jak i globalnie poprzez Zagraniczne Biura Handlowe. PAIH została zawiązana w 2003 r. jako rezultat połączenia  Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych (PAIZ) i Polskiej Agencji Informacyjnej.

Więcej o: