Komentarze (228)
Jak PiS wycofywał się z pomocy frankowiczom. Z ryku lwa pozostało ciche miauknięcie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • las38

  Oceniono 6 razy 4

  to na ch... ta ustawa? Sam jestem frankowiczem ale niczego od tej szkodliwej partii i jej nieudanego prezydenta nie oczekiwałem i nie oczekuję. Niech mi tylko nie pomagają

 • norman67

  Oceniono 4 razy 4

  A może Duda i PiS mieli od razu z bankami deal, żeby poprzez swoje oszustwa odraczać daty skierowania spraw do sądów....

 • mppmpp

  Oceniono 14 razy 4

  Miało być pięknie dla kogo? Dla naiwniaków, którzy brali kredyty we frankach czy dla tych, którzy nie dali się nabrać. Ja bym się nawet dał przekonać do jakieś pomocy tym naiwniakom, ale chciałbym zobaczyć listę owych. Tak dla satysfakcji i dla unikania tychże w przyszłości. To zwykłe głuptasy są. Pozdrawiam.

 • jac_l_w

  Oceniono 18 razy 4

  Tak więc podsumujmy wątpliwości: nadal nie wiemy, czy obietnice Andrzeja Dudy z kampanii wyborczej były obietnicami mierzącego siły na zamiary durnia nie znającego finansowych realiów (i nie mającego współpracowników, którzy je znają), czy też były to cyniczne kłamstwa skończonego łajdaka i politycznej gnidy? Na to drugie wskazuje fakt zapewnienie Dudy, że poda się do dymisji, jeśli w ciągu roku nie złoży projektu ustawy w Sejmie. A więc co najmniej liczył się z tym, że to co obiecuje jako pewne, jest bardzo wątpliwe.

 • antonikarcz

  Oceniono 16 razy 4

  Lobby bankowe posmarowało, jak lobby farmaceutyczne i PiSda-ł wszystkim kopa, kasę przytulił, franki zostają, a chorzy na cukrzycę, tarczycę, po przeszczepach, mają płacić więcej, albo jak pięknie określa to język angielski "go into the future", tylko po pisowsku w mękach.

 • lukki69

  Oceniono 5 razy 3

  tylko idiota ma kredyt we frankach....szef NBP ostrzegał ale janusze i grazyny nie słuchały...

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy 3

  Przestraszyli się wyroku TSUE. Fajnie. Jak wyrok TSUE będzie taki jak opinia rzecznika to gospodarka wysiądzie.

  Dla tych co wyjeżdżają to dobry news. Jak złotówka będzie stała marnie to za euro zarobione za granicą będzie można kupić sobie w Polsce jakąś wieś (i Pisiory z tej wsi zagonić do odrabiania pańszczyzny).

 • spyderman2

  Oceniono 5 razy 3

  ha ha ha dódapomoc znów oszukał Polaków. dalej głosujcie na pis, może kiedyś nie oszukają

 • wichura

  Oceniono 7 razy 3

  I bardzo dobrze! Nie będzie publicznej zrzutki na tych, co chcieli być sprytniejsi niż rynek, tylko im "między uszami" zabrakło...

 • syriusz.wila

  Oceniono 9 razy 3

  Wysyp trolli bankowych, bo są przerażeni tym co się stało na Islandii, ale nie bójcie się, Polacy to ekonomiczni głupcy, sami płacą najwyższe w Europie odsetki od kredytów złotowych, co mogłoby się zmienić po uregulowaniu kwestii frankowej. Polacy są jak pis, uwalą kogoś i sami nic z tego nie mają, ale się cieszą że uwalili. Dlatego frajerami nie są frankowicze tylko ci od kredytów w złotówkach. Mistrzowsko rozgrywają banki frajerstwo polskie. Kurła, somsiadowi przewalutują, o nichujaa.

 • year68

  Oceniono 5 razy 3

  Frankowiczom ta ustawa nic nie daje, została przygotowana przez kolesi Morawieckiego i ze strachu przed wyrokiem TSUE. Kaczyński jasno powiedział, idźcie do sądu. Jak ludzie poszli to teraz PiS, próbuje podstawić nogę ustawą. Niebawem się przekonamy ile jest warte 500 tys. głosów dla opozycji i prezydenta.

 • izzy65

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedy fabuła o kłamstwie smoleńskim?

 • lucusia3

  Oceniono 3 razy 3

  Znaczy się, nie elektorat. Toż kto nim w końcu jest? Sama żulia? 44% Polaków nie pracujących w wieku do pracy? Nie, mniej bo część jest niepełnosprawnych, a ci też nie są elektoratem. Zostaje jakieś 35%. W sumie się zgadza.

 • xazyt

  Oceniono 8 razy 2

  To po co płaczą i do sądów chodzą spece od np. Amber Gold. Gdyby zarobili to myślicie, że by się podzielili? A przy stracie mają wszyscy płacić? Właścicieli zamknęli a ?cwaniaków-naiwniaków? nikt do Amber Gold prądem nie zaganiał!!!

 • notremak

  Oceniono 6 razy 2

  Bankster Matołusz zadbał o kumpli!
  Frankowicze, ponownie głosujcie na piss! Nikt inny wam tyle nie obieca, co dudopiss.

 • virgul11

  Oceniono 4 razy 2

  Uwazam, ze to kolejny przypadek totalnej indolencji panstwa polskiego. Po reprywatyzacji, polisolokatach, szkolnictwie i sluzbie zdrowia widac wyraznie, ze panstwo poza daniem kasy do lapy nie jest w stanie rozwiazac zadnego bardziej skomplikowanego problemu Polakow. Wkurza mnie tylko jak potem slysze pana Zakowskiego i Sroczynskiego, ktorzy mowia, ze klasa srednia powinna przestac liczyc na siebie, zaufac panstwu i wlaczyc sie do wspolnoty jak to panstwo robi wszystko, zeby mu nie moc zaufac...

 • kajotgw

  Oceniono 4 razy 2

  A nie mogą klientom przeliczyć kredytu od początku, tak jakby był w złotówkach wzięty (oczywiście z oprocentowaniem "złotówkowym")? Wtedy zrównano by ich z tymi, co brali kredyty w złotówkach. I banki by nie straciły.

  Aaa.... no tak, przecież okazałoby się, że przez te wszystkie lata mieli dużo niższe raty, i za taką zmianę musieliby zapłacić tę różnicę, i może by się okazało, że jest to nawet więcej, niż im wychodzi do spłaty bez przeliczenia...

  Krótko mówiąc wzięty zbyt duży kredyt a raty tak małe, że nie zmniejszają kwoty zadłużenia

 • year68

  Oceniono 2 razy 2

  Wiecie jaki jest cel tej ustawy? Żeby ludzie musieli dłużej walczyć w sądzie o sprawiedliwość

 • tylkodolce

  Oceniono 4 razy 2

  Przez run na "tanie kredyty w CHF" mieszkania podrozaly skokowo o 300% PLN w 2-3l lata, bo biorcy kredytow frankowych mysleli ze zlotowka sie bedzie umacniac do 1:1 za chf po wejsciu do eu

 • norman67

  Oceniono 4 razy 2

  PiS kłamie i kłamał. Idzie ramię w ramię z bankserami, którzy nie sprzedawali ludziom kredytów, tylko opcje walutowe bez możliwości zabezpieczenia się przed ryzykiem kursowym. Dopóki nie poniosą za to odpowiedzialności zawsze będą okradać Polaków i inne "głupie" nacje.

 • 12grosz

  Oceniono 1 raz 1

  Czekam kiedy złotówkowicze się obudza, bo ich WIBOR jest zawyżany.

 • pawel044

  Oceniono 3 razy 1

  Skoro banki miałyby rzekomo stracić 60 mld złotych to znaczy, że tyle samo zyskają polscy obywatele i wpuszczą to na polski rynek czyż nie? 500+ na koszt wszystkich obywateli podobno ma nam się opłacać gospodarczo to 60 mld z kieszeni zagranicznych banków za to, że łamały prawo to chyba lepszy interes.
  Nie płacz tak bardzo ciulu jeden z drugim jak to biedny będziesz musiał "spłacać czyjeś długi". Po pierwsze to frankowicze mają konta w bankach i też zapłacą ew. podwyższone koszty (pamiętajmy jednak że nie wszystkie banki mają taki problem i musiałyby podnieść koszty klientom - wolny rynek działa!), poza tym ta kasa którą frankowicze odzyskają trafi na rynek i może kupią wreszcie za te uwolnione środki coś w firmie takiego marudy jednego z drugim i rozkręcą mu firmę?
  Nie zapominajmy też, że by dostać kredyt trzeba było się wykazać legalnymi i opodatkowanymi dochodami oraz te domy wybudować legalnie na faktury, które trzeba było bankom przedstawiać do kontroli. W tym sensie taki gnojony frankowicz już jest cennym uczestnikiem gospodarki i podatnikiem, a jak dostaną rekompensatę za wałki banków (rekompensatę za nieuzasadnione zyski banków, a nie spłatę całego kredytu matoły!!!!) to jak pisałem rzuca to na rynek.
  Dlaczego niby należy zignorować problemy 500 000 polskich rodzin, a jednocześnie z ich pieniędzy pomagać tym którzy zrobili sobie dziecka, ale nie wiedzieli że ono kosztuje i trzeba dać im 500 miesięcznie?

 • vikmik

  Oceniono 5 razy 1

  Smiesza mnie wypowiedzi "panstwo nie powinno pomagac", "z moich podatkow" itp. w swietle wszystkich tych 500+ Rodzina+ mdm itd.

 • snook70

  Oceniono 3 razy 1

  Większość Frankowiczów nie głosuje na PIS to co ich to obchodzi. PIS ma ich głęboko w duszy.

 • swish_m

  Oceniono 5 razy 1

  chłopi, patologie, idioci, oni nie chcieli się rozwijać i brać kredytów mieszkaniowych - a przecież banki ustawiły koszta kredytów złotowych tak wysoko że 94 % nie było na nie stać. Ale PIS - jak zwykle naobiecywał - a teraz ma w d. Przecie to debile, chłopi, patologie żerują na inteligentach. To po co inteligentom pracującym pokazać że prawo jest prawem? Przecie to nie oni chleją, uchają i mają po 7 fzeciaków po 500 na każde?

 • menisk24

  Oceniono 3 razy 1

  Jeśli rzeczywiście TSUE tak orzeknie i wszystkie kredyty frankowe staną się złotowymi, to frankowicze z "ofiar" nagle staną się wygranymi. Dlaczego? Ano dlatego że ich zadłużenie będzie liczone w złotówkach, a oprocentowanie będzie jak dla CHF. I teraz, kiedy w perspektywie kilku najbliższych lat z pewnością czeka nas podwyżka stóp procentowych w kraju i zapewne spadek kursu złotówki (wskutek nadchodzącej inflacji i spowolnienia, które będą wynikały z obecnej beztroski rządzących), kredyty w PLN nagle staną się dużo droższe i wiele osób będzie miało problemy ze spłatą. Tymczasem frankowicze będą mieli śmiesznie niskie stopy procentowe i spłatę raty w złotówkach, której wysokość, wskutek inflacji będzie realnie coraz mniejsza. A owe 60 mld zapłacą oczywiście wszyscy, w tym również ci którzy od zawsze mieli kredyty w PLN. Pytanie kto się pochyli nad losem "złotówkowiczów" jak oprocentowanie skoczy z obecnych np. 4,5 na 9% i wysokość raty z 2tys. do 4tys.? Nikt, wszyscy będą mieli to w d... życie...

 • niewierzekk

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie wspaniale

 • jelonek666

  Oceniono 11 razy 1

  Zwróćcie uwagę jakie banki dawały te chore kredyty - zapamiętam te nazwy jako nie-frankowicz. Santander raz w miesiącu wysyła mi zaproszenie po kredyt gotówkowy 0% specjalnie dla mnie ble ble ble… Tyle mogę zrobić dla Was drodzy frankowicze. Nie zamierzam dać złamanego grosza na naprawę Waszych złych decyzji. Myśleliście że biorąc franki zakasujecie wszystkich... "Miało być tak pięknie".

  na koniec pytanie: co przez 8 lat rządów zrobiła dla Was Platforma? Dla kolegi pytam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX