Komentarze (100)
Nie segregujesz śmieci? Zapłacisz nawet cztery razy więcej. Przepisy przyjęte
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sabaton128

  Oceniono 6 razy 2

  Czemu odpady roslinne nazywają się bio, a nie roslinne? Mozna tam wyrzucic kanapke z salami? Albo jajko z majonezem i koperkiem?
  Co robić z torebkami po herbacie?
  Segregowalem smieci zanim stało sie to modne, ale teraz to już jest jakiś absurd i nawet mnie to wszystko zniechęca.

 • antygronkowiec

  Oceniono 14 razy 2

  Już teraz kontenery w altanach pod blokami są niewydolne, rozumiem ze odpady bio będą odbierane codziennie? Jak to się będzie miało do zagrożenia epidemiologicznego jeśli taki pojemnik okaże się za mały i będzie wybierany np. raz w tygodniu albo i rzadziej? Co wy na to pisowskie debile?

 • luni8

  Oceniono 4 razy 2

  A czy będą pojemniki?
  U nas było kiedyś 5 pojemników, te ze szkłem i metalem zabrali bo zbieracze "segregowali" przed przyjazdem śmieciarki.

 • insekt6

  Oceniono 1 raz 1

  Jakie segregowane odpady? Butelki, kubki po jogurtach, papier, tekturowe pudła, elektronika i metale to dla mnie, bo to przydatne rzeczy są. Za takie opakowania w sklepie trzeba dopłacić w cenie produktu, a szkoda oddawać za darmo.

  Często opłaty są nieuczciwe. W gminie Chęciny płaci się od liczby zameldowanych osób, zamiast od ilości śmieci.
  Ewentualną „zniżkę” za segregację będziemy mieć w takiej postaci, że ceny za zwykłe śmieci wzrosną.

 • sly.pl

  Oceniono 3 razy 1

  Do "POprapańczego betonu" nigdy nie dotrze, że segregacja śmieci to nie jest wymysł PiS-u tylko UE (podobno tylko PiS uważa, że UE to dotacje i same korzyści bez żadnych obowiązków a TU PROSZĘ). A, że Polacy nie segregują śmieci stąd takie obostrzenia. Oraz "Pierwotnie zakładano jedynie możliwość podniesienia ceny dwukrotnie (za odbiór śmieci niesegregowanych), ale w ostatniej chwili regulacje zaostrzono pod naciskiem WŁADZ SAMORZĄDOWYCH" nie PiS-u

 • smiki48

  Oceniono 11 razy 1

  kolejny przykład na "chciejstwo" polityków oraz wielki skok na kasę.
  Czy wiecie co się obecnie dzieje z segregowanymi odpadami? Dokładnie to samo co się dzieje z niesegregowanymi odpadami. Wszystkie odpady segregowane poddawane są ponownej selekcji w celu wyodrębnienia poszczególnych grup odpadów. A bardzo często posegregowane odpady trafiają do spalarni odpadów. Ale dzięki temu niektórzy powiązani z samorządami oraz urzędnicy gminni zarabiają wielka kasę.

 • bialeem

  Oceniono 15 razy 1

  Cudownie. Gdzie w powiedzmy 35 metrowym mieszkaniu bez balkonu mam ustawić te 6 koszy w tym śmierdzący kompostownik? Mogę to trzymać w biurze ustawodawcy?

 • rabieg

  0

  Czas nagli. Min środowiska śpi, nie jest efektywny i mało radykalny tłumaczy się, że nie może, bo przepisy, bo to, bo sro. Znaleźć innego. Potrzeba radykalnych zmian, bo inaczej zniszczymy Ziemię i życie. Trzeba ograniczyć ilość opakowań ze strony producentów. Zmusić do eliminacji plastyków na biodegradalne. Dopuki plastyk będzie tani nie ma szans na opakowania ekologiczne.Nie dzielić produktów spożywczych na porcje po 10 g, tylko używać większe pojemniki. Za małe dodatkowy podatek. Zmusić producentów i konsumentów do ograniczenia produkcji śmieci pod groźbą dardzo surowych kar bo innego sposobu nie ma na człowieka.

 • kichchi

  0

  kto ci cos udowodni jak zawartośc wyleci luźno z jednej torby albo rozrzucisz swoje śmieci po miejskich koszach hahaha

 • nanabun

  Oceniono 10 razy 0

  Wszystko pięknie, ale przy domach jednorodzinnych. W blokach nie do wykrycia kto segreguje a kto nie, Mieszkam w nowym bloku, 21 mieszkań. Ustawiono ostatnio ładne, nowe pojemniki do segregacji. Zdążyłem jeden worek bio wrzucić do pojemnika bio. Za chwilę ten pojemnik zapełnił się w 3/4 styropianem, bo któryś błyskotliwy sąsiad przywiózł nowe ADG i meble. I jak to wśród polactwa bywa, stać było na nowiutkie wyposażenie, ale nie stać na to, żeby styropian wsadzić w samochód i zawieźć do odległego o 1,5 km PSZOK-u (przyjmują bezpłatnie).

 • antygronkowiec

  Oceniono 6 razy 0

  Czyli 500+ będzie szło na pokrycie wydatków na śmieci? Wielu mieszkających w miastach, w blokach, będzie miało w tym momencie w d..... tzw. segregację, bo miasto nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ilości kontenerów i regularnego odbioru posegregowanych śmieci.

 • nikifor666

  Oceniono 12 razy 0

  Btw - ktos mi zorganizuje muejsce w domu na sortowanue 10 rodzajow smieci?

 • zosima

  Oceniono 10 razy 0

  A jeśli ja segreguję, a odbierająca je firma natychmiast je miesza w śmieciarce, to kto zapłaci więcej?

 • lablabi

  Oceniono 3 razy -1

  Problem jest w ludziach,nie w ustawach.W Austrii,Szwajcarii,nawet w Czechach nie ma z tym problemu,bo większość potrafi niesfornych upilnować.U nas ciągle się to nazywa kapowanie.Mam nadzieje,że kary zniechęcą do wysypywania śmieci do lasu.A przede wszystkim czas wprowadzić kontrole działek prywatnych,na których tworzą się wysypiska.

 • bladortograficzny11

  Oceniono 8 razy -2

  mafia śmieciowa w akcji lobbingowej , nieprawdaż deweloperze ?
  niczym we Włoszech

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX