Port Kopytkowo już otwarty. To największy port drogowy w Polsce

Położony przy autostradzie A1 Port Kopytkowo właśnie rozpoczął działalność. To największy w Polsce port drogowy dla samochodów ciężarowych i osobowych. W jego skład wchodzi partnerska stacja paliw BP.
Zobacz wideo

Zlokalizowany między Grudziądzem a Trójmiastem Port Kopytkowo oferuje m.in. parking na 250 pojazdów, kompletne zaplecze sanitarne w tym pralnię i suszarnię, rozbudowaną ofertę gastronomiczną i noclegową oraz jedną z największych myjni w tym regionie kraju dla TIR-ów.

Port Kopytkowo to największy port drogowy w Polsce, spełniający potrzeby kierowców pojazdów ciężarowych i osobowych. Oprócz stacji BP znajduje się tu parking na 250 tirów, 4 stanowiska myjni dla tirów, stanowisko do ładowania elektrycznego, hotel, lekarz, a nawet spa

- podaje BP na Twitterze. Sieć pisze o tym dlatego, że w skład portu wchodzi także stacja paliw BP, obecnie największa w Polsce.

Stacje BP w Polsce

Firma BP jest obecna w naszym kraju od 1991 r., wtedy otwarto jej pierwsze biuro. Z kolei pierwsza stacja paliw została uruchomiona w 1995 r. w Gliwicach. W kolejnych latach powstawały kolejne - własne i partnerskie - stacje. W tym momencie BP jest drugą zagraniczną firmą pod względem liczby stacji paliw w Polsce. Na koniec ubiegłego roku miała ich 551.

Więcej o: