Dreamlinerem na nowe chińskie superlotnisko. LOT uruchomi bezpośrednie rejsy do Pekin-Daxing

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią bezpośrednie połączenie z drugim portem lotniczym stolicy Chin. Od października będziemy mogli polecieć z Warszawy na nowe superlotnisko Pekin-Daxing.
Zobacz wideo

28 października PLL LOT uruchomi pierwszy bezpośredni rejs do drugiego z portów w Pekinie. Tym razem będzie to ukończone kilka tygodni temu nowoczesne superlotnisko Pekin-Daxing. Połączenia będą realizowane samolotów Boeinga 787 Dreamliner.

Rozwój tego połączenia jest możliwy dzięki przyznaniu przewoźnikowi tak zwanych slotów, czyli godzin startów i lądowań na nowym lotnisku Pekin-Daxing, które zostanie otwarte 1 października

- poinformował PLL LOT w poniedziałkowym komunikacie. I dodał:

"LOT zwiększa częstotliwości połączeń do Chin do siedmiu rejsów tygodniowo. Z końcem października z Warszawy na nowe lotnisko Pekin-Daxing (PKX) poleci cztery razy w tygodniu, jednocześnie utrzymując w ofercie dotychczasowe trzy połączenia na Beijing Capital Airport (PEK)."

Dreamlinery LOT-u mają latać z Warszawy do Pekin-Daxing w poniedziałki, środy, piątki i soboty, a w drugą stronę we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Kurs do Chin ma zająć niespełna 9 godzin, a z Pekinu do Warszawy - prawie 10 godzin.

Pekin-Daxing - największe lotnisko na świecie

Pekińskie superlotnisko, które ukończono kilka tygodni temu, ma w zamyśle przejąć część ruchu z przeludnionego Beijing Capital International Airport. Chińczycy prognozują, że nowy port do 2025 r. ma obsługiwać 72 mln pasażerów rocznie. Docelowo, do 2040 r. ma to być 100 mln pasażerów w skali roku. Koszt budowy superlotniska szacuje się na 12,9 mld dolarów. Pekin-Daxing jest drugim międzynarodowym portem w stolicy Chin i największym lotniskiem na świecie. Uroczyste otwarcie superlotniska zaplanowano na 30 września.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) spółka LOT obsłużyła w 2018 r. w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym 10,5 mln pasażerów. Lepszy wynik osiągnął tylko Ryanair z wynikiem 11,5 mln pasażerów.