Rosyjskie sankcje na gruzińskie wina? "Kommiersant": Taka decyzja wyrządzi szkody rosyjskim firmom

Rosyjski parlament i rząd rozważają wprowadzenie sankcji gospodarczych wobec Gruzji. Według dziennika "Kommiersant", taka decyzja wyrządzi poważne szkody rosyjskim przedsiębiorcom.
Zobacz wideo

Rosyjska Duma Państwowa chce ogłosić sankcje w związku z antyrosyjskimi demonstracjami, które wybuchły w Gruzji kilka tygodni temu. Po tym, gdy w gruzińskim parlamencie pojawiła się rosyjska delegacja oburzeni Gruzini wyszli na ulice, aby przypomnieć, że Rosja jest agresorem, który okupuje część gruzińskich terytoriów: Abchazję i Osetię Południową.

Rosyjskie sankcje na gruzińskie wina

Duma Państwowa rozważa wprowadzenie embarga na gruzińskie wina i wody mineralne oraz zamrożenie przelewów bankowych między Gruzją i Rosją. Od wczoraj obowiązuje dekret Władimira Putina o zakazie lotów pasażerskich z Rosji do Gruzji. Zdaniem dziennika "Kommiersant", takie decyzje rosyjskich władz szkodzą rosyjskim przedsiębiorcom. Gazeta wyjaśnia, że straty finansowe odnotowują już linie lotnicze.

Według "Kommiersanta" zakaz wykonywania przelewów bankowych odczują głównie Rosjanie, ponieważ w ogólnym rozliczeniu aż 75 procent takich operacji wykonują rosyjskie firmy. Dziennik zauważa, że embargo na gruzińskie wina i wody mineralne uderzy w rosyjskich kontrahentów, którzy już zawarli umowy i w części lub w całości zapłacili za towar.