Włoch znalazł zdjęcie zmarłej żony na paczce papierosów. Żąda 100 mln euro odszkodowania

Jak doniósł dziennik "Corriere di Bologna", mężczyzna z miejscowości Misano Adriatico natrafił na zdjęcie swojej zmarłej żony na paczce papierosów. Włoch zażądał od koncernu tytoniowego 100 mln euro odszkodowania.
Zobacz wideo

Fotografia na paczce papierosów, która miała przestrzegać przed zgubnymi skutkami nałogu palenia przedstawiała zaintubowaną małżonkę Włocha podczas pobytu w szpitalu. Zdjęcie znalazło się na paczkach papierosów sprzedawanych we Włoszech.

Jak podał "Corriere di Bologna", 50-letni mężczyzna był zaszokowany, że bez jego wiedzy i zgody wykorzystano wizerunek jego zmarłej żony w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez włoski resort zdrowia. Tym bardziej, że - jak zapewnił mężczyzna - jego żona zmarła, ale nie na skutek choroby wywołanej nałogiem tytoniowym. "To, co się stało, jest straszne" - powiedział.

Koncern tytoniowy twierdzi, że nie wiedział

Mężczyzna złożył pozew przeciwko jednemu z gigantów przemysłu tytoniowego. Domaga się w nim 100 mln euro zadośćuczynienia. Koncern wyjaśnił, że zdjęcie jest wykorzystane legalnie i pochodzi z zasobów stworzonych na mocy krajowych i europejskich przepisów.

Co ciekawe, firma tytoniowa wyraziła opinię, że nie ma wpływu na dobór zdjęć zamieszczanych na paczkach papierosów w cel ostrzeżenia przed szkodliwym wpływem palenia. Adwokat mężczyzny zapowiedział, że zwróci się w tej sprawie do włoskiego ministerstwa zdrowia lub Komisji Europejskiej.

Więcej o:
Komentarze (83)
Włoch znalazł zdjęcie zmarłej żony na paczce papierosów. Żąda 100 mln euro odszkodowania
Zaloguj się
 • pawelekok

  Oceniono 53 razy 51

  To ministerstwo dobiera zdjęcia i ono powinno zapłacić. Koncerny tytoniowe najchętniej żadnych zdjęć by nie zamieszczały.

 • onten

  Oceniono 26 razy 16

  jak zwykle przerzucanie odpowiedzialności i sprawa będzie się toczyć 50 lat az facet kipnie i jego zdjecie pojawi się również na oppakowaniu fajek

 • tedj

  Oceniono 17 razy 15

  No i wyjaśnił się cel spotkania Terleckiego z koncernem tytoniowym. Chodziło o zastąpienie zdjęcia małżonki tego pana jego podobizną.

 • autonomy

  Oceniono 13 razy 9

  "Zdjęcie jest wykorzystane legalnie i pochodzi z zasobów stworzonych na mocy krajowych i europejskich przepisów."

  Aha, czyli wystarczy stworzyć przepis pozwalający umieścić wizerunek każdej osoby bez jej zgody w dowolnym miejscu i wszystko gra i już jest legalnie. Ciekawe kiedy wejdzie przepis, że można kogoś legalnie okraść albo zabić.

 • hejkumtejkum

  Oceniono 9 razy 5

  Cóż, tak jak nasze numery telefonów/adresy emailowe trafiają do różnych baz używanych przez telemarketerów/spamerów tak już nawet zdjęcie może trafić do bazy zdjęć i być używane bez naszej wiedzy. I jak się przed tym bronić? Mieszkać w lesie i nie podawać nikomu żadnych danych?

 • 4jaco

  Oceniono 4 razy 4

  Od koncernu to może by wyrwał te 100mln,ale od ministerstwa nie dostanie nawet grosza,czy eurocenta :-)

 • truten.zenobi

  Oceniono 2 razy 2

  no w zasadzie tak, to nie koncery tytoniowe a urżednicy dopuścili się tego haniebnego czynu... niestety pewnie jak zwykle za ich niekompetencję, złodziejsto zapłacimy my

 • maxstirner

  Oceniono 1 raz 1

  Ale na logikę, to winne jest temu ministerstwo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX