Zakopianka: Kiedy otwarcie tunelu? Ruszają roboty w Skomielnej Białej

Już niedługo ruszy drążenie drugiej nitki tunelu w Skomielnej Białej. Prace przy inwestycji rozpoczęły się w 2017 roku. Kiedy tunel na zakopiance zostanie oddany do użytku?
Zobacz wideo

Drążenie drugiej nitki tunelu na zakopiance w Skomielnej Białej zostało opóźnione o dwa lata. Miało to związek z odkryciem osuwiska, które przed rozpoczęciem prac trzeba było odpowiednio zabezpieczyć. Odpowiednie zbrojenia zostały już założone, a robotnicy mogą przystąpić do pracy.

Budowa tunelu na zakopiance. Jeden z nowych odcinków drogi zostanie otwarty w październiku 

Czy dwuletnie opóźnienie drążenia tunelu na zakopiance spowoduje opóźnienie, a inwestycja zostanie oddana do użytku później, niż przewidywano? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uważa, że budowa tunelu zostanie skończona według pierwotnych założeń, czyli w 2021 roku.

"Gość Niedzielny" podaje, że jeszcze tej jesieni wszystkie wydrążone nitki tunelu na zakopiance zostaną ze sobą połączone, a nowe odcinki drogi będą oddawane do użytku etapowo. W październiku otwarta ma zostać droga ze Skomielnej do Rabki, a w grudniu - z Lubnia do Naprawy.

Więcej o: