Wieżowiec Warsaw Spire sprzedany za ponad 1,6 mld zł. To nowy rekord na warszawskim rynku nieruchomości

Nowoczesny wieżowiec Warsaw Spire został sprzedany za 386 mln euro, czyli ponad 1,6 mld zł. Transakcja, w której nabywcą była firma Immofinanz, jest nowym rekordem stołecznego rynku nieruchomości.
Zobacz wideo

Dotychczasowymi właścicielami nieruchomości były firmy Ghelamco i Madison International Realty. Pierwsza z nich inwestuje w dalszy rozwój nowego centrum biznesowego stolicy, budując kolejne projekty, m.in. trzy wieżowce kompleksu The Warsaw HUB oraz wysoką na 200 m wieżę Warsaw Unit. Zapowiadana umowa sprzedaży z Immofinanz została podpisana, ustalając nowy rekord transakcyjny na warszawskim rynku nieruchomości.

Wieżowiec Warsaw Spire umacnia naszą pozycję jednej z wiodących firm oferujących najwyższej klasy powierzchnie biurowe w Warszawie i stanowi optymalne połączenie wysokiej jakości, bogatej infrastruktury i rozpoznawalnej grupy najemców. Wieża ta stanowi doskonałe uzupełnienie naszego portfela inwestycyjnego i w długim okresie znacząco wzmocni stabilną stopę zwrotu Immofinanz

- podsumował transakcję Oliver Schumy z Immofinanz.

Warsaw Spire jest najwyższą wieżą biurową w Warszawie. Budynek wraz z iglicami sięga 220 m, zorganizowanych w 49 pięter. Oferowana przez wieżowiec powierzchnia biurowa 65 tys. mkw jest w pełni wynajęta, m.in. przez takich najemców jak: Goldman Sachs, Samsung, JLL i Mastercard.

Więcej o: