Kolejne biuro podróży ogłasza upadłość. Mediterraneum nie wywiąże się z zawartych umów

Po blisko 30 latach na rynku upadłość ogłosiło biuro podróży Mediterraneum z Poznania. Z powodu niewypłacalności, touroperator nie będzie mógł wywiązać się z już zawartych umów z klientami.
Zobacz wideo
Z przykrością informujemy, że w związku z utratą płynności finansowej nie mamy możliwości wywiązania się z zawartych z Państwem umów o świadczenie usług turystycznych. Dlatego też zmuszeni zostaliśmy do podjęcia bardzo trudnej dla nas decyzji o ogłoszeniu upadłości po niemalże 30 latach wspólnych wyjazdów

- podało biuro podróży na swojej stronie internetowej.

Poznański touroperator prosi swoich klientów o kontakt z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Tam mogą uzyskać informacje dotyczące odzyskania wpłaconych na poczet imprez pieniędzy.

Dołożymy wszelkich starań, współpracując z Urzędem Marszałkowskim oraz Towarzystwem Ubezpieczeniowym Signal Iduna aby otrzymali Państwo swoje pieniądze jak najszybciej

- zobowiązało się biuro Mediterraneum. 

Kolejne biura podróży niewypłacalne

To kolejne polskie biuro podróży długą historią na rodzimym rynku, które ogłosiło upadłość. W marcu bankructwo ogłosił Olimp, touroperator z 20-letnim stażem w branży. Biuro było zmuszone odwołać opłacone już wycieczki, podczas gdy zagranicą przebywało ok. 250 turystów, którzy zdążyli skorzystać z oferty Olimpu.

Wobec klientów, którzy zdążyli wykupić wycieczki, biuro zobowiązało się zwrócić od razu  pieniądze. Olimp musiał także zabezpieczyć pobyt w pełnym wymiarze oraz transport powrotny osób, które już przebywały za granicą.

Więcej o: