Na emeryturę warto przejść w lipcu. Wskaźnik waloryzacji najwyższy od lat

Osoby, które mogły przejść na emeryturę już w pierwszej połowie roku, ale przełożyły to na lipiec lub kolejne miesiące, podjęły dobrą decyzję. Dlaczego? Od lipca waloryzacja emerytur jest wyższa - zostaną one podniesione o 9,2 proc.
Zobacz wideo

Waloryzacja roczna składek ZUS w 2018 roku wynosiła prawie dziewięć procent. W drugiej połowie tego roku wynik ten został poprawiony. Osoby, które przejdą na emeryturę w lipcu lub w kolejnych miesiącach, będą otrzymywać odpowiednio wyższą emeryturę, ponieważ ich składki zostaną pomnożone przez wyższy wskaźnik waloryzacji, niż miało to miejsce w pierwszej połowie 2019 roku.

W lipcu emerytury wzrosną. Wskaźnik waloryzacji wyższy niż rok temu

O tym, jak wysoki jest wskaźnik waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za 2018 r., informowała minister Elżbieta Rafalska.

- Podpisałam obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wskaźnika waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za 2018 r. Wynosi on 109,2 i jest to jeden z najwyższych wskaźników w ostatnich latach (...) Proszę mi wskazać jakąś instytucję bankową, gdzie moglibyśmy własne oszczędności tak dobrze i tak bezpiecznie ulokować. Te osoby, które mają największy kapitał, mają szansę naprawdę w kolejnym roku na wyższą emeryturę -  mówiła minister Elżbieta Rafalska

Wskaźnik waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za 2017 r. wyniósł 108,68, czyli 108,68 proc. emerytury (czyli jeszcze inaczej: emerytury wzrosły o 8,68 proc.). Wyjątkowo wysoki był w latach 2007 i 2008 - odpowiednio 112,85 i 116,26

Więcej o:
Komentarze (7)
Na emeryturę warto przejść w lipcu. Wskaźnik waloryzacji najwyższy od lat
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 6 razy 2

  Ci którzy złożyli papiery emerytalne do końca marca, do chwili lipcowej waloryzacji, otrzymali już po CZTERY emerytury.
  Pytanie: po ILU LATACH, ta wyższa o zaledwie 0,3% waloryzacja, zrekompensuje otrzymane PEŁNE, cztery emerytury? Mówiąc krótko: mamy KOLEJNĄ, dętą propagandę PiS.... :-))

 • hankrearden

  Oceniono 2 razy 0

  46 i pol roku mam, jeszcze ze 4 chyba wytrzymam w robocie, a potem pod palme. Czego i Wam wszystkim zycze (aha, spi....olilem z PL wiele lat temu)

 • czemrok

  Oceniono 4 razy 0

  Dlaczego niepełnosprawny rencista urodzony w czerwcu nie ma takiej możliwości ? Prezes który się uczciwą pracą nie skalał przeszedł na emeryturę w lipcu. Jawna dyskryminacja grupy obywateli !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX