Biuro podróży Jarosława Kuźniara na minusie. Fabryka Rozsądku ze stratą netto

Agencja turystyczna Fabryka Rozsądku, której właścicielem jest Jarosław Kuźniar, zanotowała w 2018 roku wzrost przychodów netto - do 1,59 mln zł. Jednocześnie firma Kuźniara odnotowała większą stratę netto - wzrosła z 1,3 tys. do ponad 45,6 tys. zł.

Łączne przychody netto ze sprzedaży wycieczek Fabryki Rozsądku wyniosły w ubiegłym roku 1,59 mln. Właściciel firmy Jarosław Kuźniar uważa, że świadczy to o rozwoju jego biura podróży.

Wpłynęła na niego większa liczba wypraw, szczególnie tych najbardziej wymagających a przez to droższych, ale i poprawa rentowności każdej z wypraw.

- w rozmowie z portalem "Wirtualne Media" powiedział Jarosław Kuźniar.

Fabryka Rozsądku Jarosława Kuźniara rośnie w siłę. Rosną także jej koszty operacyjne

Oprócz większej straty netto i wzrostu przychodów netto, Fabryka Rozsądku odnotowała rownież wzrost kosztów operacyjnych firmy (z 1,42 mln zł w roku 2017 do 1,87 mln zł w roku ubiegłym) oraz wzrost kosztów wynagrodzeń dla pracowników (z 93,73 tys. zł do 190,4 tys. zł). Z czego to wynika?

Przygotowanie wyprawy, szczególnie uszytej na miarę, dla niewielkiej, wymagającej grupy klientów wymaga za każdym razem inwestycji. W przewodnika, program, wsparcie logistyczne wyprawy na miejscu w Warszawie. Potrzebuję do tego najbardziej doświadczonych ludzi, którzy będą zapewniali bezpieczeństwo moim Klientom

- podkreśla Jarosław Kuźniar.

Dziennikarz zaznacza, że "nowi pracownicy, nowe wyprawy, które dopiero mają szansę się sprzedać w kolejnych sezonach, nowe biuro do lepszego kontaktu z Klientami i skuteczniejszej ekspozycji marki goforworld.com w oczywisty sposób wypływają na koszty".

Fabryka Rozsądku Jarosława Kuźniara

Fabryka Rozsądku należąca do Jarosława Kuźniara, to butikowe biuro podróży, które zapewnia klientom podróże poza szlakiem. Od 2015 r. firma została także wydawcą serwisu podróżniczego Goforworld.com. Rok później dziennikarz otworzył stronę GoForGuide, która umożliwia wynajmowanie przewodników. Jarosław Kuźniar jest prezesem Fabryki Rozsądku, udziały w niej posiada jego żona Magdalena Kuźniar. 

Więcej o:
Komentarze (159)
Biuro podróży Jarosława Kuźniara na minusie. Fabryka Rozsądku ze stratą netto
Zaloguj się
 • masofrev

  Oceniono 73 razy 53

  A czy Fabryka Rozsądku na początku wyprawy kupuje sprzęt turystyczny a na koniec zwraca go jako nieużywany? Jak wyprawa poniżej 2 tygodni to da radę!

 • pan.szklanka

  Oceniono 45 razy 31

  Pewnie po każdej wyprawie klienci zwracają baterie do latarek.

 • jack4yp

  Oceniono 18 razy 18

  Hit sezonu! Always Low Prices. Always. Save Money. Live Better. Save More. Smile More.
  "BIWAK ZA WALMARTEM"
  Ponad 11 tysięcy lokalizacji na całym świecie!
  ZAPRASZAMY...

 • gassarbaiter

  Oceniono 35 razy 17

  Kamil Durczok i jego Silesion bankrut, Tomasz Lis i jego natemat kolejny rok na minusie, Jarosław Kuźniar znowu na minusie, ciężko jakoś bez państwowych dotacji chłopakom sobie poradzić w wolnorynkowej rzeczywistości z którą na co dzień musi się zmagać większość Polaków. Oczywiście Kuźniarowi życzę jak najlepiej żeby stanął na nogi i zaczął zarabiać bo wreszcie się wziął do uczciwej i trudnej pracy.

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 18 razy 16

  Widać, klienci mało rozsądni...
  Dość pretensjonalna nazwa, ale wpisuje się w ogólnohipsterski trend głupich nazw na wszystko.

 • dirspacha

  Oceniono 23 razy 15

  Tak naprawdę byliby na plusie, ale Wallmart nie przyjął ostatnio zwrotu wanienek, fotelików itd.

 • darius112

  Oceniono 13 razy 13

  Na minusie? Nawet jak zwraca cały towar w Wallmacie?

 • qwardian

  Oceniono 15 razy 11

  Tylko murzyni wykorzystują Walmart w sposób jaki zaprezentował ten młody człowiek. Omijam szerokim łukiem wszystko co on robi..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX