Biuro podróży Jarosława Kuźniara na minusie. Fabryka Rozsądku ze stratą netto

Agencja turystyczna Fabryka Rozsądku, której właścicielem jest Jarosław Kuźniar, zanotowała w 2018 roku wzrost przychodów netto - do 1,59 mln zł. Jednocześnie firma Kuźniara odnotowała większą stratę netto - wzrosła z 1,3 tys. do ponad 45,6 tys. zł.
Zobacz wideo

Łączne przychody netto ze sprzedaży wycieczek Fabryki Rozsądku wyniosły w ubiegłym roku 1,59 mln. Właściciel firmy Jarosław Kuźniar uważa, że świadczy to o rozwoju jego biura podróży.

Wpłynęła na niego większa liczba wypraw, szczególnie tych najbardziej wymagających a przez to droższych, ale i poprawa rentowności każdej z wypraw.

- w rozmowie z portalem "Wirtualne Media" powiedział Jarosław Kuźniar.

Fabryka Rozsądku Jarosława Kuźniara rośnie w siłę. Rosną także jej koszty operacyjne

Oprócz większej straty netto i wzrostu przychodów netto, Fabryka Rozsądku odnotowała rownież wzrost kosztów operacyjnych firmy (z 1,42 mln zł w roku 2017 do 1,87 mln zł w roku ubiegłym) oraz wzrost kosztów wynagrodzeń dla pracowników (z 93,73 tys. zł do 190,4 tys. zł). Z czego to wynika?

Przygotowanie wyprawy, szczególnie uszytej na miarę, dla niewielkiej, wymagającej grupy klientów wymaga za każdym razem inwestycji. W przewodnika, program, wsparcie logistyczne wyprawy na miejscu w Warszawie. Potrzebuję do tego najbardziej doświadczonych ludzi, którzy będą zapewniali bezpieczeństwo moim Klientom

- podkreśla Jarosław Kuźniar.

Dziennikarz zaznacza, że "nowi pracownicy, nowe wyprawy, które dopiero mają szansę się sprzedać w kolejnych sezonach, nowe biuro do lepszego kontaktu z Klientami i skuteczniejszej ekspozycji marki goforworld.com w oczywisty sposób wypływają na koszty".

Fabryka Rozsądku Jarosława Kuźniara

Fabryka Rozsądku należąca do Jarosława Kuźniara, to butikowe biuro podróży, które zapewnia klientom podróże poza szlakiem. Od 2015 r. firma została także wydawcą serwisu podróżniczego Goforworld.com. Rok później dziennikarz otworzył stronę GoForGuide, która umożliwia wynajmowanie przewodników. Jarosław Kuźniar jest prezesem Fabryki Rozsądku, udziały w niej posiada jego żona Magdalena Kuźniar. 

Więcej o: